Frederica Kitap Özeti - Georgette Heyer

SeLeN

Yönetici
Editör
#1
Sponsorlu Bağlantılar
Frederica Kitap Özet - Georgette Heyer Kitapları - Frederica Kitap Tanıtım - Frederica Kitap Fiyatı - Frederica Ön OkumaKitap Özet

"Georgette Heyer'in bir kitabını okumak, dünyayı okumaktır. Bir bakarsınız oraya yerleşivermişsiniz."
-Time Magazine-

"Georgette Heyer rakipsiz bir yazar."
-Sunday Telegraph-

Alverstoke markisi Vernon tüm zenginliği ve yakışıklılığına rağmen son derece kibirli ve bencil bir adamdır. Bu yüzden çok çok uzak bir akrabasına kız kardeşini Londra'da cemiyete takdim etme konusunda yardım sözü verdiğinde buna kendisi dahil herkes şaşırır.

Frederica Merriville'in tek düşüncesi ise küçük, saf kız kardeşi Charis'in mutlu bir evlilik yapıp birlikte rahat bir yaşam süreceği bir eş bulmasıdır. Alverstoke çok geçmeden Frederica ile diğer erkek kardeşlerinin koruyuculuğunu üstlenir ve onları sık sık belaya bulaşmaktan kurtarır. Ancak bir gün kardeşlerden küçük olanı, Felix, bir uçan balona gizlice binmeyi başarıp balon ağaca çarptığında düşerek kendini yaralar. Alverstoke hem onun hem de Frederica'nın rahatlığını ve güvenliğini sağlayamadığı için büyük bir suçluluk duygusuna kapılır. Tam bu sırada kardeşlere duyduğu yakınlığın sebepsiz olmadığını ve Frederica'ya çoktan gönlünü kaptırdığını fark eder.

Frederica'nın onun hislerine karşılık verip vermeyeceği ise tam bir muammadır.
(Tanıtım Bülteninden)Frederica
Georgette Heyer
Koridor Yayıncılık / Roman Dizisi
Türkçe (Orjinal Dili:İngilizce)
380 s. -- 3. Hamur-- Ciltsiz -- 14 x 21 cm
İstanbul, 2011, 1. Basım
ISBN : 9786054188680
Çeviri : Rabia Taş
Etiket Fiyatı : 16,00 TL