Gazi Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Hakkında Bilgi

SeLeN

Yönetici
Editör
Sponsorlu Bağlantılar
Gazi Üniversitesi myo - Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu - myo - meslek yüksekokulları - smyo

Gazi Üniversitesi Rektörlüğüne bağlı olarak 1985 yılında kurulan yüksekokulumuz, Hemşirelik önlisans programı ile eğitim-öğretime başlamıştır. 1987 yılında Tıbbi Laboratuvar, 1993 de Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik programları açılarak, üç önlisans programı ile eğitim-öğretime devam etmiştir. 1996-1997 Eğitim-Öğretim yılında Hemşirelik önlisans programlarının ülke genelinde lisans eğitimine dönüştürülmesi sonucu, yüksekokulumuz Hemşirelik programına öğrenci alımı durdurulmuştur. G.Ü. Rektörlüğüne bağlı olarak eğitim-öğretim hizmeti veren Keçiören Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu'nun 1997 yılında tasfiye edilmesi ile bünyesindeki Çevre ve Radyoloji programları yüksekokulumuza aktarılmıştır.

2007 yılında "Yaşlı Bakımı" programı açılmış ve 2010-2011 Eğitim-Öğretim yılında ilk defa öğrenci alımına başlanmıştır.

2009 yılında "İlk ve Acil Yardım" programı açılmış ve 2010-2011 Eğitim-Öğretim yılından itibaren ilk defa öğrenci alımına başlanmıştır.

2009 yılında "Tıbbi Laboratuvar Teknikleri" , "Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik", "Çevre Sağlığı" ve "Tıbbi Görüntüleme Teknikleri" programlarının ikinci öğretim programları açılarak 2010-2011 Eğitim-Öğretim yılından itibaren öğrenci alımına başlanmıştır.

Yüksekokulumuz Gazi Üniversitesi Gölbaşı Kampüsünde eğitim öğretim hizmetine devam etmektedir.

Yüksekokulumuzda halen "Tıbbi Hizmetler ve Teknikler" Bölümüne bağlı;

* Tıbbi Laboratuvar Teknikleri (Birinci ve İkinci öğretim) Programları
* Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik (Birinci ve İkinci öğretim) Programları
* Tıbbi Görüntüleme Teknikleri (Birinci ve İkinci öğretim) Programları
* Çevre Sağlığı (Birinci ve İkinci öğretim) Programları
* İlk ve Acil Yardım

"Hemşirelik ve Bakım Hizmetleri" Bölümüne bağlı;

* Yaşlı Bakımı

olmak üzere, 6 önlisans programı eğitim-öğretim hizmeti vermektedir.

Yüksekokulumuzda 1 Profesör, 2 Doçent, 13 Yardımcı Doçent, 9 Öğretim Görevlisi ve 1 Araştırma Görevlisi bulunmaktadır.

Programlar

* Tıbbi Hizmetler ve Teknikler
o Tıbbi Laboratuvar Teknikleri
o Tıbbi Görüntüleme Teknikleri
o Tıbbi Dok. ve Sekreterlik
o Çevre Sağlığı
o İlk ve Acil Yardım
* Hemşirelik ve Bakım Hizmetleri
o Yaşlı Bakımı

İLETİŞİM

Gazi Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksek Okulu Gölbaşı/Ankara

shmyo@gazi.edu.tr Bu e-Posta adresi istenmeyen postalardan korunmaktadır, görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.
İdare: (0312) 484 11 25
Belgegeçer: (0312) 484 36 49

Santral Telefonları:
(0312) 484 56 35
(0312) 484 57 87
(0312) 484 49 28

http://www.shmyo.gazi.edu.tr/