GazİosmanpaŞa Ünİversİtesİ

Siraç

Yönetici
Admin
Editör
#1
Sponsorlu Bağlantılar
KİMLİK KARTI:
Kuruluşu:
1992
Rektör: Prof. Dr. Mümtaz Turgut Topbaş
İletişim bilgileri: Kışla yolu üzeri Cennet Mah. Tokat
Tel: 0 356 212 17 46
Öğrenim dili: Türkçe
Türü: Devlet

AKADEMİK PROFİL:
Fakülte sayısı: 3
YO: 3
MYO: 10
Öğrenci sayısı: 5789
Akademik personel: 400

Rektör Prof. Dr. Mümtaz Turgut Topbaş; "Sevgili gençler üniversitemizin bütün akademik ve idari personelinin tek gayesi sizi en iyi şekilde yetiştirmek sizleri geleceğe in iyi şekilde hazırlamaktır." Üniversite bünyesinde öğrenci yurdu bulunmuyor. Tokat merkezde ve Zile, Niksar, Erbaa, Turhal ilçe merkezlerinde kredi yurtlar kurumunun kız ve erkek yurtları bulunuyor. Üniversitenin merkez taşlıçiftlik kampüsüne ve diğer yerlere servislerle öğrenci taşıma faaliyetleri bulunmuyor. Kampüse, Tokat taşlıçiftlik kampüsüne çalışan minibüs hattı bulunuyor ve her beş- on dakikada bir araba kalkıyor.
Üniversite sağlık merkezinde iki doktor, bir hemşire, bir labaratuvar teknisyeni görev yapıyor. Her türlü tahlilin yapıldığı tam teşekküllü laboratuvar ve diş ünitesi bulunuyor.
Üniversite bünyesinde öğrenci derneği, tiyatro kolu ve müzik kolu bulunuyor. Üniversite konferans salonunda güncel konularda belirli gün ve haftalarda sosyal ekonomik ve kültürel konularda panel, konferans düzenlenip konu ile ilgili yetkili konuşmacı çağrılıp öğrenci ve halkın aydınlatılması sağlanıyor.