Gece Sesleri 27. Bölümün Özeti

#1
Sponsorlu Bağlantılar
Yağız ikili oynamaya devam eder…
Aslı Seyhan’dan vazgeçemez…
Ceyda ile Özkan son kozlarını paylaşırlar…
Sultan Hanım kocasının katilini öğrenecek mi?


Elvan, doğacak bebeğinin babası Özkan’la Bozova’dan kaçmak için son çare olarak Yağız’a her şeyi anlatır ve ondan yardım ister. Yağız da bu durumda Elvan’ a yardım edeceğine dair söz verir ancak kafasında yeni planlar vardır. Öncelikle Ceyda’yı kızı Elvan ve Özkan’ı öne sürerek fabrikada Yusuf’tan kalan hisseleri satmaması konusunda ikna eder. Özkan’a da para vererek Elvan’ı bir daha görmemesi için Bozova’dan uzaklaştırmaya çalışır. Elvan’dan ve doğacak bebeğinden vazgeçmeyen Özkan bu sefer Ceyda’dan gitmek için izin ister. İyice köşeye sıkıştığını anlayan Ceyda’nın amacı Özkan’dan tamamen kurtulmaktır. Elvan ise evde annesi Ceyda ve sevgilisi Özkan’ın başına gelenlerden habersiz kaçma planları yapıyordur.
Seyhan ise Aslı’nın ani bir kararla evlendiği Yağız ile mutlu olmadığına inanmaktadır. Aslı hakkında bilgi almak için Halime’yi Yağızlara gönderir. Halime de Aslı’nın evdeki durgun hallerinden şüphelenir ve Aslı’nın gizlice çektiği Seyhan’ın fotoğraflarını görür. Halime’den aldığı bu haberle Aslı için iyice endişelenen Seyhan, Rengigül’le konuşarak ondan Aslı’nın yanında olmasını ister.
Satı, hasta olan Ziynet’i ziyarete gider. Ziynet yarı baygın halde yatıyorken sayıklamaya başlar. Satı, Ziynet’in bu sayıkladıklarından Kerami Bey’i öldürenin torunu Yağız olduğunu anlar. Sultan Hanım da torunu Yağız’la barışması üzerine evde yemek daveti vermeye karar verir. Satı, Sultan Hanım’a hala Kerami Bey’in katilini söyleyip söylememe konusunda tereddüttedir.