Geçmişte Hayal Olarak Kabul Edilen Eserlerden Hangisi Günümüzde Gerçekleşmiştir?

#1

Geçmişte Hayal Olarak Kabul Edilen Eserlerden Hangisi Günümüzde Gerçekleşmiştir? konusu hakkında yazılan mesajlar

Sponsorlu Bağlantılar
Geçmişte Hayal Olarak Kabul Edilen Eserlerden Hangisi Günümüzde Gerçekleşmiştir?

Gelişmekte Olan Bilim Ve Teknoloji


Geçmişte yaşayan insanların hayal olarak gördüğü fakat günümüzde gerçekleşen bir çok eser ve buluş meydana getirilmiştir.Bu eserler arasında her insanın kullandığı ve faydalandığı buluşlarda yer almaktadır.En basitinden saymaya başlarsak günümüzdeki son gelişmelere kadar bir liste oluşturabiliriz.Günümüzde Gerçekleşen Buluşlar?

* Elektrik geçmişte hayal olarak görülüyor olabilirdi fakat günümüzde her alanda kullanılmaktadır ve en önemli enerjilerden birisidir.
* Telefonlar geçmişte hayal olarak düşünülebilirdi fakat şimdilerde her evde telefon görmek mümkün.SAdece ev telefonu değil cep telefonu da ev telefonundan sonra bir hayal olarak görülebiliyordu ancak herkesin cebinden bir telefon görmek mümkündür.
* Bilgisayar gibi veri depolama aygıtı düşünülemez iken günümüzde inanılmaz özellikte bilgisayarlar yapılabilmektedir.Sadece bilgisayarlar değil küçücük bir chipin içerisine milyarlarca bilgi sığdırılmaktadır.
* Şuan kullandığımız internet ile bütün dünyaya ulaşmak mümkün ancak geçmişte bu sadece bir hayal idi.
* Arabalar ve uçaklar geçmişte sadece hayalden öteye geçmezdi.İnsanın kuş gibi uçabilmesi bir hayal iken günümüzde uçak teknolojisi ile bu gerçek olmuştur.Aynı şekilde otomobillerde buna örnektir.
* Uzaya çıkmak geçmişte sadece bir hayal iken günümüzde bir çok ülke uzaya çıkarak araştırmalar yapmakta ve diğer gezegenler hakkında bilgi sahibi olabilmektedir.