Gemici, Halkı sağduyulu olmaya davet etti

Siraç

Yönetici
Admin
Editör
#1
Sponsorlu Bağlantılar
Mardin’in Nusaybin ilçesinde, İmralı ceza evinde bulunan Abdullah Öcalan’a işkence yapıldığı iddiasıyla yapılan gösteriler sonrası Esnafın bu gün kepenk kapatması
üzerine Kaymakam Yücel Gemici ve kurum amirleri Demokrasi Parkında halkla bir araya gelerek, vatandaşları sağduyulu olmaya davet etti.
Kaymakam Gemici, Garnizon Komutanı P. Yarbay Bülent Dilek, 2. Hudut Taburu Komutanı P. Bnb. Tuncay Eğin, Emniyet Müdür Hüseyin Bilgilioğlu, Jandarma komutanı J. Yzb. Erdem Ersoy ve kurum amirleri, bir grubun esnafı dolaşarak kepenk kapatmaya zorlanması üzerine Demokrasi parkında vatandaşlarla bir araya geldi.
Devlet kurumları olarak bireysel kararlara saygılı olduklarını belirten Gemici; “Politik kararları başka insanların kararlarını etkilemez. İnsanları sağduyulu olmaya davet ediyoruz. Bu eylemler bize bir şey kazandırmaz. Halkın toplu ihtiyaçlarını karşılayan, Fırın, Lokanta, Market ve Eczane gibi kurumların açılmasını rica ediyorum” dedi.
Halkla yapılan sohbet toplantısına katılan İş adamı Müfit Adnan Yumuşak, Halkın 40 yıldır baskı altında yaşadığını, insanların beynindeki gerçekleri açıklamaya karar vermediğini söyledi.
Mavi ve Kent Gazetesi Genel yayın yönetmeni Süleyman Tekin ise, mülki erkânın ilk defa halk arasına girmesine tepki vererek, “halkla bu birlikteliğinizi olaylar yaşanmadan önce gerçekleştirseydiniz. Bölgede 30 yıldır yaşanan düşük yoğunluklu savaş ortamından dolayı çocukluğumuzdan beri mermi sesleriyle büyüdük. Bence artık devletin halkıyla bütünleşmesi ve halkın sorunlarını dinleyerek barış ortamının sağlanması gerekir” dedi. / Arif Altunkaynak - Nusaybinim.com