Gemliktic.ve San. Oda.Gazi İlköğretim Okulu Bilgileri Bursa Gemlik

SeLeN

Yönetici
Editör
#1
Sponsorlu Bağlantılar
Gemliktic.ve San. Oda.gazi İlköğretim Okulu Bursa Gemlik Hakkında - Gemliktic.ve San. Oda.gazi İlköğretim Okulu Bursa Gemlik İletişim Bilgileri - Gemliktic.ve San. Oda.gazi İlköğretim Okulu Bursa Gemlik Tarihçesi - Gemliktic.ve San. Oda.gazi İlköğretim Okulu Bursa Gemlik Tanıtımı


Okulumuzun Tarihçesi

1955 yılı ve öncesinde semt çocukları uzakta bulunan Atatürk ve Şehit Cemal İlkokullarına gidiyorlardı. Bu zorluk nedeniyle ilçenin ileri gelenleri öncülüğünde 3 dönümlük okul arsası istimlâk edilmiş ve bina yapımı için büyük yardımlar toplanarak 15 Nisan 1955 tarihinde okul binasının temeli atılmış ve kısa bir zamanda tamamlanarak 15 Eylül 1956 tarihinde bitirilmiştir. 1956-1957 öğretim yılı başında ve zamanın Cumhurbaşkanı Celal Bayar tarafından, kendi babasının adı ile isimlendirilen okulumuz Abdullah Fehmi İlkokulu olarak törenle eğitim öğretime başlamıştır. Okulumuza 1958 yılında Kamil Kafa oğlu tarafından kapalı spor salonu yaptırılmıştır. 1960 yılında okulumuzun adı 27 Mayıs İlkokulu olarak değiştirilmiş, daha sonra Gazi İlkokulu adını alan okulumuza 1985 yılında ikinci bir bina yapılarak hizmete girmiştir. 1986 yılında İlköğretim okullarının yaygınlaştırılması çalışmalarının başlaması üzerine okulumuza ortaokul sınıfları da ilave edilerek Gazi İlköğretim Okulu olmuştur. 17 Ağustos 1999 tarihinde Marmara bölgesinde meydana gelen deprem felaketinde okulumuz eski derslik binası ve kapalı spor salonu kullanılmayacak halde hasar görmüştür. Bu nedenle 1999-2000 eğitim öğretim yılında 6-7-8. sınıf öğrencileri eğitimlerine Gemlik Celal Bayar Anadolu Lisesinde devam etmişlerdir. Hasar gören binalar Temmuz 2000'de yıkılmış ve yerine Gemlik Ticaret ve Sanayi Odasınca 16 derslikli özel yapım binanın 11 Ağustos 2000 tarihinde temeli atılmış. 2001 yılından beri yeni binada eğitim öğretim sürdürülmektedir. Okulumuz 4 idareci 63 öğretmen ve 5 hizmetli ile 1820 öğrenciye ikili öğretim şeklinde 41 şubede hizmet vermektedir.

MİSYONUMUZ

Öğrencilerimizi Atatürk İlke ve İnkılâplarına bağlı, Türk Milleti'nin milli, ahlâki, insani, manevi, kültürel değerlerini benimseyen, koruyan ve geliştiren; Ailesini, vatanını, milletini seven ve daima yüceltmeye çalışan; İnsan haklarına saygılı, demokratik, laik ve sosyal bir hukuk devleti olan Türkiye Cumhuriyeti'ne karşı görev ve sorumluluklarını bilen ve bunları davranış haline getirmiş yurttaşlar yetiştirmek, Kazanımları gerçek hayatla ilişkilendirerek, öğrenciyi araştırmaya ve öğrenmeye sevk etmek, Bireysel nitelikleri dikkate alarak öğrenimlerini; bilgili, becerili, özgüvenli olmalarını, çevresiyle iyi ve olumlu iletişim kuracak davranışları, kazanmalarını, olaylara çok yönlü ve tarafsız bakabilmelerini, çağın gelişen ihtiyaçlarına cevap verebilecek beceriler kazanmalarını, gelişen teknolojiyi izleyip kullanabilmelerini, liderlik özelliklerinin yanı sıra işbirliği ve ekip çalışmalarına yatkın bireyler olmalarını sağlamak, Bulunduğu yerleşim yerindeki toplumun okur-yazar oranını yükseltmek; toplumun kalkınması ve gelişmesine katkıda bulunmak; insanların daha mutlu, refah içinde yaşamasına katkıda bulunmak, Eğitim-Öğretim verdiğimiz öğrencileri ailesine, kasabasına ve Türk toplumuna yararlı birer fert olarak kazandırmaktır.

VİZYONUMUZ

Türk Milli Eğitiminin amaçları doğrultusunda;

Vatanına, milletine, bayrağına, milli ve manevi değerlerine bağlı, ailesine ve Türk Milleti'ne yararlı nesiller,
Çağdaş,
Bilim ve teknolojinin farkında olan, yeniliklere açık,
Öğrenmeyi temel ihtiyaç kabul eden,
Nitelikli, sorumluluk bilinci olan,
Değerlerini yaşayan ve yaşatan,
Hoşgörü sahibi,
Olaylara geniş bir açıdan bakabilen,
Özgüveni gelişmiş, sosyal ve kültürel faaliyetlere katılımcı,
Demokratik ve laik bireyler yetiştirmektir

Telefon:02245131804
Adres:Hamidiye Mah.Krom sok.No:4 Gemlik/ Bursa

Kaynak :webrehberi.biz - okulweb.meb.gov.tr - www.meb.gov.tr