Genlik Kipleme Nedir - Genlik Kipleme Hakkında Bilgi

SeLeN

Yönetici
Editör
#1
Sponsorlu Bağlantılar
Genlik Kipleme Nedir - Genlik Kipleme Hakkında Bilgiler - Orta Dalğa Nedir Orta Dalğa HakkındaAM bandı; Halk badı 26.965-27.405, hava bandı ve radyo yayınlarında (orta dalga) (mw) kullanılan modülasyon türüdür. Girişim (enterferans) oranı FM e göre çok daha fazladır. Modülasyon şiddeti arttırıldığında bu oran daha da artar. Eski bir teknik olmasına rağmen kullanımdadır.

AM yayın baskın yöntem 20 yüzyılın ilk seksen yıl boyunca ve yaygın 21 olarak kullanilmaktadir kalır.

AM radyo Kanadalı deneyci (gbkz: Reginald Fessenden) tarafından 1906 noel arifesinde ilk deneysel yayını ile başladı ve küçük ölçekli ses ve I. Dünya Savaşı (gbkz: San Francisco), California radyo istasyonu KCBS kadar müzik yayınları yukarıya için kullanılan direkt soyundan olduğunu iddia KQW tarafından kurulan radyo deneyci Charles "Doc" Herrold, San Jose, Kaliforniya olarak Haziran 1909 itibariyle ilk düzenli haftalık yayın yaptı. Bu temelde(gbkz: KCBS) dünyanın en eski yayın istasyonu olduğu iddia edilen ve üzerinde 2009 yazında yılında 100. yılını kutladı. AM radyo kullanımında büyük artış geç şu on yılda olarak radyo deneme dünyada ilk lisanslı ticari radyo hizmetleri AM 1920'lerde başlayan(gbkz: I. Dünya Savaşı)'nda aşağıdaki artış geldi. XWA Montreal, Quebec (daha sonra CFCF, şimdi CINW) dünyanın ilk ticari yayıncısı olarak, düzenli yayınlar May 20, 1920 tarihinde başlayan ile durumu iddia ediyor. İlk lisanslı Amerikan radyo istasyonu Frank Conrad, KDKA Pittsburgh, (gbkz: Pennsylvania)'da tarafından başlatılmıştır. Radyo programlama "Altın Çağ Radio sırasında" (1920-1950'ler) gürledi. Drama, komedi ve eğlence tüm diğer yanı sıra, haber ve müzik yayınları üretildi.

AM radyo teknolojisi FM radyo, DAB, uydu radyo ve HD radyo daha kolaydır. AM alıcı belirli bir frekansta radyo dalgaları genlik varyasyonları algılar. Daha sonra bir hoparlör veya kulaklık sürücüsüne sinyal (gbkz: voltaj )değişiklikleri güçlendirir. Ilk kristal radyo alıcıları hiç amplifikasyon bir kristal diyot detektörü kullandı.