Girmeli'de Altun'a destek sürüyor

Siraç

Yönetici
Admin
Editör
#1
Sponsorlu Bağlantılar
Yüksek Seçim Kurulu (YSK) tarafından Mardin’in Nusaybin ilçesinde 29 Mart yerel seçimlerinin iptal edilmesi üzerine görevden alınan DTP’li Belediye başkanı Ömer Altun’a destek ziyaretleri sürüyor.
Nusaybin’e gelen DTP Batman Milletvekili Ayla Akad Ata, DTP Mardin il başkanı Hilmi Öncü, Kızıltepe belediye başkanı Ferhan Türk, Nusaybin belediye başkanı Ayşe Gökkan, Duruca beldesi belediye başkanı Zeki Kavak, Eski belediye başkanı Dr. Mehmet Tanhan ve parti yöneticileriyle birlikte Girmeli Beldesini ziyaret etti.
Görevden alınan belediye başkanı Altun’la görüşen Aka ve beraberindekiler, 7 Haziran’da yapılacak seçimleri tekrar kazanmak üzere belde halkından söz aldı.
29 Mart yerel seçimlerinde aldığı başarıdan dolayı Nusaybin halkına teşekkür eden Milletvekili Ata, bazı kesimlerin seçim sonucuna tahammül edemediğini söyledi.
Görevden alınmasına rağmen Altun’un gönüllerdeki belediye başkanı olduğunu bildiren Ata; “bize olan tahammülsüzlüklerini, yıllardır yaptıklarını bize mal ederek seçimi iptal ettirdiler. Eğere korkulan DTP veya halkın iradesi ise 7 Haziran’da bu irade tekrar üstün çıkacaktır. Devletin bu korkuları yaşamak yerine artık bu korkularını aşmasını istiyoruz. Halkın, kendi belediye başkanını seçmesinden korkmamanız gerekir” dedi.
Türkiye’de yaşanan süreçten memnun olmadığını vurgulayan DTP milletvekili Ata, ülkede bir hak – hukuk mücadelesi vermekten hoşnut olmadığını söyledi.
Ata konuşmasını; “dün buradaydık bu gün de buradayız. Gücümüzü halkımızdan alıyoruz. Halkın iradesi önünde hiçbir şey duramaz” sözleriyle bitirdi.
Milletvekili Ayla Akad Ata ve beraberindekiler daha sonra beldeden ayrıldı.
Öte yanda DTP ilçe teşkilatı da seçimlere iki hafta kala çalışma programı belirledi. Parti yetkililerinden alınan bilgilere göre, çalışmaların tüm hızıyla sürdüğü ve beldede hemen hemen her gün seçim çalışması yapılacağı öğrenildi. / Arif Altunkaynak - Nusaybinim.com