Gisele Bündchen (Gisele Bündchen Kimdir? - Gisele Bündchen Hakkında)

#1
Sponsorlu Bağlantılar
Gisele Bündchen (Gisele Bündchen Kimdir? - Gisele Bündchen Hakkında)

Gisele Bündchen
Gisele Caroline Nonnenmacher Bündchen, 1980 doğumlu Brezilyalı topmodel. Bündchen’ı diğer modellerden ayıran özellik, dünyanın en ünlü ve en çok kazanan modeli olması. Şu anda 20’den fazla dünyaca ünlü markanın reklamlarında boy gösteriyor. Ayrıca 150 milyon dolarlık net geliriyle, düyanın en çok kazanan süpermodeli olarak Guinness Rekorlar Kitabı’nda yer alıyor.Gisele Bündchen, 20 Haziran 1980’de Rio Grande do Sul, Brezilya’da dünyaya geldi. Ailesi Valdir ve Vania Bündchen, Alman soyundan geliyordu. Babası üniversitede öğretmendi ve aynı zamanda da bir yazardı. 5 kız kardeşi var; Raquel, Graziela, Gabriela, Rafaela ve ikiz kız arkdeşi Patricia.

Gisele önceleri profesyonel bir voleybolcu olmak istiyordu. Okul yıllarında o kadar zayıftı ki, arkadaşları ona "Safinaz" adını takmışlardı. 13 yaşındayken annesinin ısrarı üzerine kızkardeşleri Patricia ve Gabriela ile modellik kursuna kaydoldu. Ancak kariyerindeki en önemli adım 14 yaşındayken Mc Donalds’da Big Mac yerken bir model ajansı çalışanı tarafından keşfedilmesi oldu.

Devam ettiği modellik kursundaki öğretmeni Gisele’i Elite Ajansı’nın Brezilya temsilciliğine göstermek için Sao Paulo’ya götürdü. Model, ajans tarafından o yılki Elite Model Look güzellik yarışmasına seçildi. Bu yarışmada ikinci oldu ve İbiza’da yapılan Dünya Güzellik Yarışması’nda da 4. sırayı aldı. 1996’da Bündchen, Moda Haftası’nda yer almak ve aktif olarak modellik hayatına başlamak için New York’a taşındı.

Bündchen, 1999’da VH1 ve Vogue’un düzenlediği Yılın Modeli yarışmasını kazandı ve 2000 yılında bu yarışmanın sunuculuğunu üstlendi. Vogue, Gisele’i "milenyumun modeli" olarak tanıtıyordu. 2000’de, Rolling Stone dergisinin kapağında yer alan 4. model olmayı başardı ve dergide Gisele için "dünyanın en güzel kızı" deniliyordu.

Bündchen, bugüne kadar dünyanın en gözde markalarının yüzü oldu. Bunlardan bazıları Christian Dior, Dolce&Gabbana, Versace, Zara, Louis Vuitton idi. Bir Brezilya giyim markası olan C&A, Bündchen’la çalışmaya başladıktan sonra satışlarını %30 arttırdı. 2006’da ise Apple’la yeni bir milyon dolarlık sözleşme imzaladı.

Bündchen, Amerika’ya taşındığı yıllarda model Scott Barnhill ile birlikte oldu. Daha sonra adı Vikram Chatwal ve Josh Hartnett ile anıldı. En çok konuşulan ilişkisi ise aktör Leonardo DiCaprio ile yaşadığı ilişki oldu. 2000 yılında tanışan çift, 3 yıl süren beraberliklerinin ardından 2005 yılında ayrıldı. Model daha sonra sörfçü Kelly Slater ile kısa süren bir birliktelik yaşadı. Daha sonra Chris Evansla birlite oldu. Şu sıralar ismi Tom Brady ile anılıyor.Bündchen, 2001’de Grendene adlı ayakkabı firmasıyla anlaşarak kendi adını taşıyan bir sandalet koleksiyonu piyasaya sürdü. Sandaletler, bugüne kadar 100 milyondan fazla sattı. Ayrıca Brezilya’da Palladum Executive adlı bir otelin de sahibi. 2004 yılında "Taxi" adlı filmde rol aldı. Ayrıca 2006 yapımı "The Devil Wears Prada" filminde de ufak bir rolü var. Modelin son yıllarda en çok göze çarptığı yer ise Victoria’s Secret defileleri oldu. Her yıl Aralık ayında düzenlenen bu defileler dünyanın birçok ülkesinde canlı olarak yayınlanıyor ve yıl boyunca merakla bekleniyor. Heidi Klum, Tyra Banks, Adriana Lima, Alessandra Ambrosio gibi dünyaca ünlü topmodellerin de bulunduğu bu defilelerde Gisele Bündchen baş model olarak öne çıkıyor. Çalışmadığı zamanlarda ailesiyle vakit geçirmekten zevk alıyor. PETA, Bündchen’ı, kürk üreticisi firmalarla çalıştığı için ciddi şekilde protesto ediyor. 1.80 metre boyunda. Bir köpeği var. Manhattan’da bir çatı katı, Los Angeles’ta bir malikanesi, Woodstock’ta ise bir çiftlik evi var.
 

Son düzenleyen: Moderatör:
#2
Gisele Bündchen (Gisele Bündchen Kimdir? - Gisele Bündchen Hakkında)
Cvp: Gisele Bündchen (Gisele Bündchen Kimdir? - Gisele Bündchen Hakkında)


İSTANBUL - Amerikan Forbes dergisi, dünyanın en çok kazanan mankenlerinin listesini yayımladı. Listenin birinci sırasında 27 yaşındaki Brezilyalı model Gisele Bundchen yer alıyor. Gisele Bundchen, son 12 ayda tam 33 milyon dolar gelir elde etti.
En çok kazanan manken Gisele Bundchen


Brezilyalı ünlü manken Gisele Bundchen dünyanın en iyi modeli olduğunu kanıtladı, yani en azından kazandığı para bunu gösteriyor. Forbes dergisinin hazırladığı listeye göre Gisele Bundchen 33 milyon dolarla dünyanın en çok kazanan mankeni.Bundchen’i, 33 yaşındaki ingiliz manken Kate Moss takip ediyor. Gisele Bundchen’in üçte biri kadar gelir elde edebilen Moss, son 12 ayda 9 milyon dolar kazandı.

Dünyanın en çok kazanan üçünçü mankeniyse 8 milyon dolarla Heidi Klum ...

34 yaşındaki Alman model, Brezilyalı iki manken takip ediyor. 26 yaşındaki Adriana Lima ve Alessandra Ambrosio 6’şar milyon dolarla dünyanın en iyi kazanan dört ve beşinci mankenleri oldu.

Öte yandan listede Naomi Campbell, Cindy Crawford ya da Elle Macpherson’ın adı geçmiyor...


EN ÇOK KAZANAN 15 MANKEN
Gisele Bundchen- 33 milyon dolar
Kate Moss - 9 milyon dolar
Heidi Klum - 8 milyon dolar
Adriana Lima - 6 milyon dolar
Alessandra Ambrosio - 6 milyon dolar
Carolyn Murphy - 5 milyon dolar
Natalia Vodianova - 4.5 milyon dolar
Karolina Kurkova - 3.5 milyon dolar
Daria Werbowy - 3.5 milyon dolar
Gemma Ward - 3 milyon dolar
Liya Kebede - 2.5 milyon dolar
Hilary Rhoda - 2 milyon dolar
Shalom Harlow - 2 milyon dolar
Doutzen Kroes - 1.5 milyon dolar
Jessica Stam - 1.5 milyon dolar 
Son düzenleyen: Moderatör: