Gölcük Köyü Dursunbey Balıkesir

DeMSaL

Özel Üye
#1
Sponsorlu Bağlantılar
Gölcük Köyü Dursunbey Bilgileri - Gölcük Köyü Hakkında - Gölcük Köyü Tanıtımı - Gölcük Köyü ResimleriGölcük, Balıkesir ilinin Dursunbey ilçesine bağlı bir köydür.

Tarihi

Köyün yakınında bulunan küçük bir gölden ismini almıştır. Şabanlar köyünden Zılgıt oğlundan Hacı Melek tarafından satın alınmıştır. Köyün tarihi yaklaşık olarak 300 yıllık bir geçmişe sahiptir.Şehitli Yörüklerindendir.Meydançayırı,Karapınar,Hacıahmetp ınarı,Gazellidere gibi köylerle akrabadır.


Coğrafya

Balıkesir iline 60 km, Dursunbey ilçesine 27 km uzaklıktadır.Geçim kaynağı tarım hayvancılık ve ormancılıktır. Köyde orman çeşidi boldur karaçam, kızılçam, meşe, kobar, termen, palamut, davulgu, pınar, çınar, gürgen, karaardıç, kızıl ardıç, gibi ağaçlar yetişir.

İklim

Köyün iklimi, Marmara Ilıman iklimi etki alanı içerisindedir.

Nüfus

Yıllara göre köy nüfus verileri
2007 100
2000 193
1997 177

Ekonomi

Köyün ekonomisi tarım ve hayvancılığa dayalıdır.

Muhtarlık

Yerleşim yerinin köy tüzel kişiliği alması ile birlikte köyün tüzel kişiliğini temsil etmesi için köy muhtarlık seçimleri de yapılmaktadır.

Seçildikleri yıllara göre köy muhtarları:

2004 - BEKİR ERDEM
1999 - BEKİR ERDEM
1994 - RAMAZAN ALKAN
1989 - BEKİR ERDEM
1984 -ABDULLAH ÇETİN

""<2009"" RAMAZAN ALKAN

Altyapı bilgileri

Köyde, ilköğretim okulu vardır ancak kullanılamamasının yanı sıra taşımalı eğitimden yararlanılmaktadır. Köyün hem içme suyu şebekesi hem kanalizasyon şebekesi yoktur. Ptt şubesi ve ptt acentesi yoktur. Sağlık ocağı ve sağlık evi yoktur. Köye ayrıca ulaşımı sağlayan yol asfalt olmayıp köyde elektrik ve sabit telefon vardır. köyde market ihtiyacını karşılamak için sık sık kavacığa gidilir.köyde market ve bakkal yoktur.camisi vardır. kahveside vardır ama pek kullanılmamaktadır.

Kaynak : Yerel Net


Köyünüze ait bilgi ve resimleri bu konu altında paylaşabilirsiniz