Goncaaydın Köyü Hakkında Bilgi Kandıra Kocaeli

DeMSaL

Özel Üye
#1
Sponsorlu Bağlantılar
goncaaydın köyü bilgileri - goncaaydın köyü tanıtım - goncaaydın köyü resimleri


Goncaaydın, Kocaeli ilinin Kandıra ilçesine bağlı bir köydür.Tekkeşinler, Ömerli ve Saltıklar Mahallelerinden oluşmuş olup 60 hanedir

Tarihi

Köyün adının nereden geldiği ve geçmişi hakkında net bilgi yoktur.Köyün tarihini yansıtan yaşlarıda bilinmemekte olan çetlembik ağaçları, roma ve bizans döneminden kalma taş parçaları mevcuttur.
Coğrafya

Kocaeli iline 22 km, Kandıra ilçesine 19 km uzaklıktadır.
İklim

Köyün iklimi, Karadeniz iklimi etki alanı içerisindedir.
Nüfus
Yıllara göre köy nüfus verileri
2007
2000 284
1997 256
Ekonomi

Köyün ekonomisi tarım ve hayvancılığa dayalıdır.Arıcılık, Seracılık ve fındık köyün yeni üretim kaynakları olup yakın gelecekte meyve bahçeleri ve organik tarımla da adını duyuracaktır.
Muhtarlık

Yerleşim yerinin köy tüzel kişiliği alması ile birlikte köyün tüzel kişiliğini temsil etmesi için köy muhtarlık seçimleri de yapılmaktadır.

Altyapı bilgileri

Köyde, ilköğretim okulu yoktur fakat taşımalı eğitimden yararlanılmaktadır. Köyün hem içme suyu şebekesi hem kanalizasyon şebekesi vardır. Ptt şubesi ve ptt acentesi yoktur. Sağlık ocağı ve sağlık evi yoktur. Köye ayrıca ulaşımı sağlayan yol asfalt olup köyde elektrik ve sabit telefon vardır.kadastro çalışılması yapılmış olup bir tarıma dayalı sulama göleti vatdır.3 adet camisi, imam lojmanı,eski okulun onarılmasıyla küçük bir köy konağı ve muhtarlık binası vardır.F tipi cezaevine 1 km olup havadar çok güzel bir köydür. Ayrıca Köyde Aktif halde kurulu bir kalkındırma ve güzelleştirme derneği vardır.
Muhtarlık Erişim Bilgileri:
Telefon:0 262 581 51 64

kaynak / yerel net /vikipedi özgür ansiklopedi


köyünüze ait bilgi ve resimleri bu konu altında paylaşabilirsiniz