Gönülçelen 1. Bölüm 19 Şubatta Başlıyor

#1
Sponsorlu Bağlantılar
Gönülçelen 1. Bölüm 19 Şubatta Başlıyor
Gönülçelen 1. Bölüm 19 Şubatta Başlıyor
Evet Sevgili Gönülçelen Dizisi Sevenler Geçen Ay çekimlerine başlanan ve Dizi Tanıtım Fragmanlarıda dönen dizinin merakla beklenen1. Bölümü 19 Şubat Cuma Günü Saat 20.00′de Atv’de siz sevenlerinin karşısına çıkacak .

Dizisin Genel özeti ise şöyle olacak ; Yapım : Asis Yapım
Proje Tasarım : Tomris Giritlioğlu
Yönetmen : Ahmet Katıksız
Senaryo : Gül Dirican, Sertaç Ergin
Müzik : Tamer Çınay
Oyuncular :Tuba Büyüküstün (Hasret), Cansel Elçin (Murat), Ünal Silver (Burhan), Günay Karacaoğlu (Gülnaz), Ayda Aksel (Nesrin), İlhan Şeşen (Ethem), Onur Saylak (Levent), Umut Kurt (Kadir), Tuna Orhan (Bekir), Nadir Sarıbacak (Kobra), Hülya Duyar (Kadriye), Yasemin Conka (Nakiye), Evrim Alasya (Balçiçek), Can Kahraman (Davut), Dilşat Bozyiğit (Çelen), Hasan Say (Kadir)

Merakla beklenen Gönülçelen dizisi ile ilgili hazırlıklar tam sürat devam ediyor. 17 ocakta çekimlerine başlanan dizinin yapımcısı Asis Yapım. Tomris Giritlioğlu projesi olan yapımın baş rol oyuncuları Tuba Büyüküstün ve Cansel Elçin. My Fair Lady’nin dizi uyarlaması olacak projede Umut Kurt ve Ayda Aksel’de rol alacaklar. Bir diğer oyuncu da Yarım Elma dizisinin sevilen oyuncusu Günay Karacaoğlu. Dizinin çekimlerine ocak başında başlanıyor ve dizi Atv’de gösterilecek.
Tuba Büyüküstün, rolünü hakkıyla sergileyebilmek için harıl harıl çalışıyor. Oyuncu Cansel Elçin‘de Mine Mucur‘dan piyano dersleri alıyor. Önceden de bir piyano geçmişi olan Cansel Elçin, pratik yaparak rolüne hazırlanıyor. Bundan önceki dizilerde kendisini farklı kişiler seslendirmişti. Ama Gönülçelen dizisinde oyuncu kendi sesi ile izleyici ile buluşacak.
Umut Kurt‘un da bir romen gencini canlandırdığı dizde rolü için klarnet dersleri alıyor. Savaş Zurnacı‘dan klarnet dersleri alan oyuncu, daha önceden de Düğün Şarkıcısı dizisi ile müziğe uzak olmadığını kanıtlamıştı.
Müzik ve ritm’in temel alındığı dizide Baba Zula ve Murat Ertel dizi ekibine destek oluyor.
Plato olarak doğal bir çingene mahallesi yaratmaya çalışan Asis Yapım ekibi, kostümler konusunda da titiz bir ön hazırlık yapıyor.
Başrollerini Tuba Büyüküstün ve Cansel Elçin’in paylaştığı merakla beklenen “Gönülçelen” çok yakında ATV’de başlıyor…

Yapımcılığını Tomris Giritlioğlu-Asis Yapım’ın yaptığı, yönetmenliğini Ahmet Katıksız’ın üstlendiği, Gül Dirican ve Sertaç Ergin’in senaryosunu yazdığı, başrollerindeTuba Büyüküstün, Cansel Elçin, Onur Saylak, İlhan Şeşen, Ünal Silver, Günay Karacaoğlu ve Ayda Aksel’in paylaştığı “Gönülçelen” adlı dizi için geri sayım başladı.
Gönülçelen’de İstanbul’un en fakir semtlerinden birinde oturan, alt tabakaya mensup ve o tabakaya ait ‘Roman’ ağzı ve ‘özgür ruhu’yla farklılaşan, genç bir kız Hasret ile zengin ve müzik konusunda kariyer yapmış akademisyen Murat’ı (Cansel Elçin) bir araya getiren hayalleri olacak.
Çekimleri Ocak ayında başlayacak olan Gönülçelen’de Hasret karakteriyle karşımıza çıkacak olan Tuba Büyüküstün, rolü için dersler almaya başladı. Roman şivesi, Roman dansı dersleri ve şan dersi alan Tuba Büyüküstün aynı zamanda Romanların yaşadığı bölgeleri ziyarete gidiyor. Cansel Elçin’in Müzik Akademisi’ni bitirmiş, İstanbullu zengin, çok ünlü bir müzik adamını canlandıracağı Murat karakteri için piyano dersleri alıyor.
Bir yanıyla İstanbul’un hikayesini anlatacak olan Gönülçelen müzik yelpazesinin en lezzetli örnekleriyle şehrin acı ve tatlı manzarasını gözler önüne serecek.
Gönülçelen Dizisinin Konusu: Uzun yıllar yurt dışında kalmış ve Türkiye üzerine tezler hazırlamış olan genç ama parlakMüzik akdemisyeni Murat Türkiye’ye döner. Arkadaşıyla gezdiği kenar mahallelerden birinde gördüğü güzel çingene kız (Hasret) üzerine hayatını değiştirecek bir bahse girer ve kenar mahalle dilberinden hanımefendi yaratmaya çalışırken “Öteki Türkiye”nin gerçekleriyle yüzleşir. Kız parlak bir yıldıza dönüşürken, akademisyen genç de aşkı ve yurdunu keşfedecektir.