Gönülçelen Cansel Elçin Resimleri

#1
Sponsorlu Bağlantılar
Cansel Elçin fotoğrafları, Cansel Elçin biyografi


Cansel Elçin; İzmir’in Tire ilçesinde dünyaya geldi,ailesi ile birlikte gittikleri Fransa’ya yerleştiler. Öğrenimini burda tamamlayan Cansel Elçin, önce Paris’te Lycée Racine’e gitti. Ailesi ticaret ile uraştığı için aileye katkı sağlayabilecek bir bölüm tercih etti. Ekonomi ve Sosyal bilimler okudu. Bu süreçten sonra ticaretle uraşmaya başlayan Elçin, aynı zamanda tiyato kurslarına devam ederek, oyunculuk kulvarına kaydı. Bu konuda ciddi bir kariyer edinmek isteyen Cansel Elçin, Fransa’nın önde gelen tiyatro okullarında Ecole Florent‘e yazıldı. Isabel Adjani , Gerard Depardieu, Sophie Marceau gibi önemli oyuncuların ders verdiği bu okulda Audrey Tautou ile sınıf arkadaşıydı. Bu süreçten sonra Amerikalı Actor’s Studio’u kuran Lee Strasberg’in oğlu John Strasberg ile Jack Garfein‘in Workshoplarına katıldı.

2005 yılında Türkiye’ye gelen ve Kanal D de gösterilen Kurtuluş Savaşını anlatan Kırık Kanatlar‘da Tomris Giritlioğlu‘nun isteği ile Yüzbaşı Cemal karekterine hayat verdi. Bu rol onu Türk izleyecisin tanımasına vesile oldu. Ama asıl başarısını yine Tomris Giritlioğlu projesi olan Hatırla Sevgili‘de yakaladı. Artık oldukça popüler olmuştu ve genç kesimden bir çok hayranı olmuştu. Cansel Elçin ise bu popülerliğe önem vermeden işine devam etti. Hatırla Sevgili dizisi çekilirken, Yağmur ve Durul Taylan kardeşlerin projesi olan bir gerilim filminde oynadı. Küçük Kiyamet filminde, Başak Köklükaya, İlker Aksum ve Binnur Kaya ile başrolü paylaştı. Aynı yıl Beykent Üniversitesinin her yıl düzenlediği ve 8000 öğrecinin katılımı ile gerçekleşen 7. İletişim Ödülleride “En iyi erkek Oyuncu” ödülünü aldı.

Yönettiği filmleri

* 2009 - Kampüste Çıplak Ayaklar » [Cansel Elçin]
* 200- - Papillon - Kelebek » Cansel Elçin

Oynadığı Sinema Filmleri

* 2009 - [Kampüste Çıplak Ayaklar] » Cansel Elçin
* 2008 - 120 » Özhan Eren ve Murat Saraçoğlu
* 2006 - Küçük Kıyamet » Yağmur ve Durul Taylan
* 2004 - L’equilibre De La Terreur » Jean-Martial Lefranc
* 2004 - Tu Vas Rire Mais Je Te Quıtte » Philippe Harel
* 2002 - A Plus Pollux » Luc Pages
* 2001 - L’art (Delicat) De La Seductıon » Richard Berry
* 1999 - Le Cœur A L’ouvrage » Laurent Dussaux
* 1998 - Le Dernier Harem » Ferzan Özpetek
* 1997 - Irma Vep » Olivier Assayas

Yer aldığı TV filmleri

* 2004 - Navarro–Une Femme Aux Abois » José Pinheiro
* 2002 - La Crim’ » Denis Amar
* 1999 - Route De Nuit » Laurent Dussaux

Oynadığı Diziler

* 2008 - Cennetin Çocukları
* 2006-2008 Hatırla Sevgili
* 2005 - Kırık Kanatlar

Derece ile bitirdiği okuldan sonra Fransa’nın çeşitli yerlerinde tiyatro adına çalışmalarda bulundu ve oyunculuğunu perçinledi. Bunun yanında çeşitli reklamlarda rol alarak sektörde var olmaya çalıştı. çeşitli sinema projelerinde yer aldı. Sinema ve kamera arkası ilgisini çekiyordu. Bu ilgi ona bir kısa film çekmesine neden oldu. Papillon isimli kısa filmin hem hikayesini yazdı hemde yönetti.

Cansel Elçin Resimleri