Google Adsense Hakkında Herşey

#1
Sponsorlu Bağlantılar
Google Adsense Hakkında Herşey


Google ADseNSE' e baŞVurmadan önce

Bu programa katılmak istiyorusanız, başta bilmeniz gereken bazı önemli bilgiler var.

Google Adsense'in bazı program POLİtikaları var. Eğer siteniz buna uymuyorsa başvurmayın. Önce kurallar uyan bir site oluşturun, ondan sonra başvurun. En önemlisi, sitenizin bir içeriği olması gerek. Yani "ileride bu sayfada bir şeyler yazacağım" gibi bir mesaj taşıyan boş bir sayfayla bu programa başvuramazsınız.

Sonra, bu site öyle Yahoo Geocities veya Tripod'da oluşturacağınız ücretsiz siteler olamaz. Zaten fark etmişsinizdir, bu ücretsiz alan sağlayıcılarında zaten sayfanızda istemesenizde bazı reklamlar yer almakta. En güzeli, ya blogger.com'da güzel ve içeriği zengin bir blog hazırlayın, ya da biraz paraya kıyıp kendinize bir alan adı ve yer satın alın.

Sitenizin içeriği yasadışı şeyler ise, yine bu programa dahil olamazsınız. Örneğin çok popüler bir MP3 ve video siteniz olsa bile telif hakları olayı yüzünden bu programa uygun olmazsınız. Diğer yasak konulara hacking, kumar, *****grafi, silahlar, alkollü içecekler, tütün, reçeteli ilaçlar, marka taklidi, küfür, nefret ve şiddet gibi konular da dahil. Zaten tam neyin yasak olup olmadığını Google'un yardım sayfasında bulabilirsiniz.

Kısacası, bu programa baş
istiyorsanız, adam akıllı bir işlev gören ve program kurallarına uyan bir site oluşturmaya bakın. Tabi kurallar sırf programa dahil olmakla sona ermiyor, bundan sonra da reklamları sitenize yerleştirme ve tıklamalarla ilgili bazı kurallar söz konusu.


RESİmLİ anLATImI ÜYE olMANıN;

Evet arkadaşlar google adsense günümüzde en çok kazandıran reklam sisteminde birisi.Öncelikle google adsense ye kayıt olmak gerekiyor.
Bunun için gmail hesabımızın olması lazım.Sonra bir tane sitemizin olması lazım.Pratik açısından blog sitesi kuracağız.Ücretsiz ve çok basit.
İlk olarak gmail alarak işe başlayalım.Gmail’e kayıt olmak için bu linke tıklayalım.

https://www.google.com/accounts/NewA...9a764c4&type=2

Daha sonra böyle bir sayfa çıkacak karşımıza


devam edelim boşlukları doldurmayaEvet arkadaşlar gmail alma işleminin sonuna geldik.Google adsense’ ye baş
için gmailimiz oldu şimdi sırada google adsense ye
kayıt olmak var.Fakat bunu öncesinde bir tane sitemizin olması lazım.Google tarafından çabuk kabul edilen blog sitelerine başvuracağız.
www.blogcu.com a giriyoruz
Evet arkadaşlar sitemizi de oluşturduk.

BUrdann


Bu linke tıkladıktan sonra karşımıza şöyle bir ekran geliyor.
resimdeki işlemi yapıyoruz.Şimdi Kayıt olun a tıklıyoruz.Hesabımıza gelecek onay maili ile sitemize google reklamlarını ekleyebiliriz.Ama öncelikle sitemize bir şeyler eklememiz lazım.Yoksa
google kabul etmez.Ayrıca sürekli yeni şeyler ekleyin ve sitenizi güncel tutun.Bu sizin daha çok kazanmanıza yardımcı olacaktır.

Evet bu işlem de sonra erdi.Şimdi sırada reklam kodlarını sitemize eklemek var.Google un sitemizi kabul ettiğini varsayarak işlemlere
devam ediyoruz.İlk olarak google adsense ye giriş yapıyoruz.Bunun için www.google.com adresine tıklıyoruz.Devamı resimdedaha sonra almış olduğumuz gmail adresini ve şifremizi buraya yazıyoruz.Giriş yaptıktan sonra üstte Hesabım linkine tıklıyoruz.Ekrana
gelen linklerden Adsense ye tıklıyoruz.Ve sonrası için resimlerle devam edelim.

GOOGLE ADSENSE HAKKINDA SORULARINIZA CEVAPLAR;

Büyük emek harcadınız ve bir web sitesi yaptınız ancak bu web sitesinden para kazanamıyor musunuz işte size para kazanmanız için birkaç affilite sistemi..

Sizlere ilk olarak Google Adsense 'yi tanıtacağız

İşte Soru ve Cevaplar :


Soru : Google Adsense nedir ?
Cevap : Google AdSense web site yayıncılarının içerik sayfalarında konuyla ilgili Google reklamları göstermesi ve para kazanmasının hızlı ve kolay bir yoludur. Program ücretsizdir ve Google sitenizdeki veya arama sonuç sayfalarınızdaki her geçerli tıklama için ödeme yapar.

Soru 1 : Google adsense kabul süresi ne kadardır?
Cevap 1 : Min 1, maximum 2 Gün.

Soru 2 : Host sağlayıcım yurtdışında bir sorun yaşar mıyım?
Cevap 2 : Hayır.

Soru 3 : Peki geri dönüş kesinlikle oluyor mu?
Cevap 3 : Olumlu veya olumsuz evet.

Soru 4 : Türk yayınıcıyım ve bireysel başvuru yaptım vergi no girmek gerekiyor mu?
Cevap 4 : Hayır.

Soru 5 : Neden sitemde Google Hizmet Reklamları çıkıyor?
Cevap 5 : İçeriğe uygun reklam olmadığından, siteniz yeni indexlendiğinden. Adsense 'ı sitenize yeni entegre ettiğinizden

Soru 6 : Peki bu sorun geçicimi.
Cevap 6 : Sorun sayılmaz, Evet.

Soru 7 : Birden fazla kurallara uyan sitem var ve birisiyle kabul edildim.Diğerleri içinde başvuru yapmak zorunda mıyım?
Cevap 7 : Hayır.Google Adsense Kanal Teknolojisi ile birden fazla uygun sitede yayın yapabilirsiniz.

Soru 8 : Peki anlık olarak görüntüleyebilir miyim kanal sonuçlarını.
Cevap 8 : 2 gün gecikmeli olarak görüntülüne bilir.

Soru 9 : Başvuru yaptım siteniz onaylamadı diye mail geldi.Ve sorunu düzelttim tekrar başvuru yapmaya hakkım?
Cevap 9 : Evet var.

Soru 10 : Türkçe içerik dışı sitelerimin (ing,alm v.b) kabul süresi ne kadar?
Cevap 10 : Kabul süreleri tüm siteler için aynı lakin Google Türkçe yeni bir oluşum olduğu için aşırı talep dolayısıyla 7 güne kadar geri dönüşüm olabiliyor.Diğer dillerde daha az 2,3,4 gün..

Soru 11 : Tüm klik oranları aynımı.
Cevap 11 : Hayır değil.Bunu reklam veren ve Google ayarlıyor.

Soru 12 : Hile yapsam Google yer mi?
Cevap 12 : Türk yayıncılarının şevkini kırar ve zaten kötü olan imajımızı biraz daha bozarsınız ne kendinize nede diğer kişilere hayrınız olur. Google hile yemez ve direk siteler de aktif edilir.

Soru 13 : Google erotik resimler ve yazılar içeren siteleri kabul ediyor mu?
Cevap 13 : Hayır google kesinlikle erotik ve *****grafik ****ryal içeren siteleri kabul etmemektedir.

Soru 14 : Kanal yaratınca verileri 2 gün sonra görüntülüye biliyoruz.. Peki toplam rakamlara kanaldaki rakamlar da dahil mi?
Cevap 14 : Evet dahildir. Toplam rakamlar channel verilerini de içermektedir. Fakat ayrı ayrı olarak channel verilerini görmeniz 2 gün sonra mümkün olmaktadır.

Soru 15 : Hem reklam hem arama koyabiliyor muyuz? Veya birden fazla reklam koyabilir miyiz ?
Cevap 15 : Evet hem arama hem de reklam seçeneklerini sitenize yerleştirebilirsiniz. Yalnız reklam seçeneklerinde dikkat etmeniz gereken 2 farklı reklam alanında aynı reklam text inin ya da bannerının görüntülenmemesidir. Bu durumu google desteklememektedir.

Soru 16 : Google arama kodunu siteme yerleştirdim.. Arama gözüküyor yalnız sitelere tıklanıldığında para kazanamıyorum?
Cevap 16 : Yalnızca reklam verenlerin seçtiği arama kelimelerinde özel google reklam alanları çıkar. Bu reklamlara tıklanıldığı zaman para kazanabilirsiniz ve bu reklamlar üst tarafta tablelarla ayrılmıştır diğer sitelerden.

Soru 17 : Alternatif reklam nedir? ne işe yarar?
Cevap 17 : Alternatif reklamlar google'ın sitenizde reklamlarını göstermediği zamanlarda "Aya ilk kim ayak bastı?", "Deniz neden mavidir?" gibisinden reklamlar göstermektedir. Bunların yerine kullanacağınız ve sadece google reklamları çıkmadığı zamanlarda kullanıcınıza gösterebileceğiniz reklamlardır.

Soru 18 : Adsense hakkındaki sorularımız için hangi adrese türkçe mail atabiliriz?
Cevap 18 : adsense-tr@google.com adresine mail atabilirsiniz.

Soru 19 : Google'ın hesabımı hala aktif etmediğini nasıl anlıya bilirim?
Cevap 19 : http://www.google.com/adsense adresinden mail adresiniz ve şifrenizle giriş yaptığınızda alıcağınız mesaj şu şekildedir. "Bu login için bir AdSense hesabı mevcut değil. Başvurunuz henüz inceleme aşamasında. Başvuru tarihinizden sonraki bir hafta içinde başvurunuzu inceleyeceğiz ve size bir e-posta göndereceğiz. AdSense’e katılmaya hak kazandığınızda hesabınıza giriş yapabilecek ve programı kullanmaya başlayabileceksiniz" Eğer bu mesajı görüyorsanız beklemeye devam edin google olumlu ya da olumsuz size geri dönecektir.

Soru 20 : Tükçe içerikli sitelerimi google kabul eder mi?
Cevap 20 : Evet google türkçe içerikli siteleri kesinlikle kurallara uyduğu taktirde kabul etmektedir.

Soru 21 : Raporlar ne kadar zamanda bir güncellenmektedir?
Cevap 21 : Normal raporlarınız her saat güncellenmektedir. Kanal raporlarınızı ancak 2 gün sonra görebilirsiniz.

Soru 22 : Google kazançlarımızı diğer arkadaşlarla paylaşabilir miyiz?
Cevap 22 : Hayır kesinlikle kaç dolar kazandığınızı ya da hesabınızda ne kadar para biriktiğini diğer arkadaşlarla paylaşmak google sözleşmelerine aykırıdır.

Soru 23 Her geçen gün benim google adsense tıklamalarım artıyor ama kazandığım para azalıyor. Sitelerin içeriginde filan değişiklik yok yani hep ayni ilanlar çıkıyor eskiden beri. Bana oyle geliyorki google her gecen gün tıklama başına webmaster`lara verdiği komisyonu düşürüyor?
Cevap 23 : Google'ın komisyon düşürmesi gibi bir durum mümkün değildir. CPM oranınız düşük olduğu için daha fazla tıklamaya daha az kazanabilirsiniz. Önemli olan CPM'nin yüksek olmasıdır. Her reklama tıklanıldığında ne kadar aynı olursa olsun günden güne komisyonu değişebilmektedir.

Soru 24 : Ödeme bilgilerimde isim ve soyadım tükçe karekter içermektedir. Bankada bir sorun yaşarmıyım?
Cevap 24 : Çek alan arkadaşların paylaşımlarından yola çıkarak kesinlikle sorun çıkmamaktadır bu gibi durumlarda. Yalnız isim ve soyadınızı büyük harfler kullanarak türkçe karekter kullanmadan yazmak en garantisi olacaktır.

Soru 25 : Ekim ayının ödemesini ne zaman alabilirim?
Cevap 25 : Ekim ayının ödemesi, Kasım ayının 20si gibi google yetkilileri onayladıktan sonra postalanmaktadır.. Yaklaşık 1-2 hafta içinde elinize ulaşmaktadır.

Soru 26 : Ziyaretçiyi teşvik edici yazılar kullanabilir miyiz google reklamlarının sağına, soluna, üstüne?
Cevap 26 : Hayır kesinlikle google tarafından bu durum desteklenmemektedir! Hiçbir şekilde Yandaki linklere tıklayın, sponsorlarımıza tıklayın gibisinden mesajlar yazılmamalıdır!

Soru 27 : Google reklam seçeneklerindeki renklerle istediğimiz gibi oynayabilir miyiz?
Cevap 27 : Sayfa bileşenleri reklamların herhangi bir kısmını kapatmamalı ve metin, adres gibi reklam bileşenlerinin renkleri görünür olmalıdır. bu kural dahilinde ise reklamların border`ı ya da rengiyle istenildiği gibi oynanabilir.. Ama önemli olan url, açıklama ve başlığında gözükür olmasıdır..

Soru 28 : Ben de alttaki linkte bulunan ABD vatandaşı değilim, iş kurmayacağım diye devam devam dedim gittim ve en son Tasdik hiçbir ABD Etkinliği olmaması diye yazan son yere kadar geldim. Alttaki bölüme site ismini mi yazacağım ? Adımı soyadımı mı?
Cevap 28 : İsim ve soy isminizi yazmanız gerekiyor.

Soru 29 : Bir de aynı Adsense kodunu Foruma da koyayım diyorum. Aynı kodu koyabilirim değil mi, bir çok sayfaya istediğim kadar?
Cevap 29 : Evet, kurallara uyan tüm sayfalara kodu yerleştirebilirsiniz. Google bu sayfaları otomatik olarak kendi tanıyacaktır.

Soru 30 : Tıklama başına nasıl fazla para kazanıyorsunuz?
Cevap 30 : Tıkladığın reklama daha çok para veriyorlar, reklamın kategorisine göre değişiyor örneğin sağlık linklerine 1 dolar veriyorsa arkadaşlık linklerine 0.10 dolar veriyordur.. Bu şekilde Sağlık linkine tıklayan daha çok kazanmış oluyor tıklama başına..

Soru 31 : Google reklamlarını hem tükçe hemde ingilizce sitemede ekleyebilir miyim?
Cevap 31 : Evet ekleye bilirsiniz. Google kendi siteleri tespit etmektedir. Yalnız kurallara uyan sitelere eklemelisiniz.

Soru 32 : Google-Adsense vergi kimlik numarası?
Cevap 32 : Türk vatandaşları ve amerikayla alakalı olmayan webmasterlar hiçbir yere vergi kimlik numaralarını yazmayacaklar. Bu sistem tamamen ABD'deki kişilere özeldir. Yapmanız gereken ABD'le alakam yok formuna geldikten sonra İsim ve Soyadınızı büyük harflerle yazmak.

Soru 33 : Adsensede text değil de sadece resim türü reklamı nasıl seçeceğiz?
Cevap 33 : Böyle bir şeyi seçemezsiniz. Google reklam seçenekleri arasından sadece text reklam ve hem text - hem resim reklam seçenekleri bulunmaktadır.

Soru 34 : Efektif CPM nasıl hesaplanıyor?
Cevap 34 : Efektif CPM şu; 1000 gösterim=1 CPM, misal bir günde 2000 gösterim yapmışsınız. ve bu 2000 gösterimden 2,5$ kazanmışsınız. Yani 2 CPM den 2,5$ kazanmış oluyorsunuz. yani 1CPM den 1,25$ kazanmış oluyorsunuz. Formülize edersek; Efektif CPM=Kazanç/(Gösterim sayısı/1000)

Soru 35 : Adhearus reklamlarıyla, Adsense reklamları aynı sayfada olabilir mi?
Cevap 35 : Hayır olamaz! Bu sistem Google - Adsense kurallarına uymaz..

Soru 36 : Google - Adsense reklamları ayrı pencerede (_blank)'ta açabilirmiyiz?
Cevap 36 : Hayır, Adsense reklamlarını ayrı pencerede açamazsınız..

Google adsense`e başvuru yapmak istiyorum.. http://www.google.com/adsense tıklayın.!

AdSEnse ReKlaM YÖneTİmi haKkINDA biLGilER;

Adsense hesabı altından Reklam yönetimi, artık etkin ve Google Adsense hesaplarımıza eklendi. Bu yeni düzenlemeyle birlikte, artık reklam birimlerinizin renklerini, biçimini değiştirmek için, durmadan kodlarla uğraşmamıza gerek kalmıyor, Adsense hesap panelinden halledebiliyoruz. adresine tıklıyoruz.Konuların altında Yemek bölümünün Yeni Reklam Birim Kodları

Adsense paneline Reklam Yönetim özelliğinin eklenmesiyle birlikte, reklam birimlerinin yönetilebilmesi için yeni reklam kodları almak gerekiyor. Yeni Adsense kodunu almak için Adsense panelinize girin. Adsense Kurulumu altında ki Reklamları Yönetin sekmesine tıkladıktan sonra, hemen Reklamlarını Yönetin başlığının altında ki satır’ı kullanarak eski kodunuzu taşıyabileceğiniz panele gidin. “Eski Adsense Kodunuz” yazan bölüme eski Adsense kodunuzu yapıştırın ve Adsense Birim adı bölümüne de bir ad girin, Kaydet ve Kodu Al‘a tıklayın. Ve Karşımızda yeni Adsense kodumuz. Bu kodu sitemizde ki eski kodlarla değiştiriyoruz.Bu değişiklik sırasında reklamlarınız 10dk süreyle görüntülenemeyebilir, telaş etmeyin.
Reklamları Düzenlemek

Yeni Adsene birimleri oluşturduktan sonra, artık reklamlarımızı Adsense panelinden düzenleyebiliyoruz. “Reklamları Yönetin” sekmesine geldikten sonra Adsense birimlerimizi listenliyor. Burada, birimlerimizin etkin olup olmadığını görebiliyor ve işlem yapabiliyoruz. “Ayarları düzenle” diyerek reklam birimimizin birim adını, biçimini, renklerini, köşe stillerini değiştirebiliyor ve kanal düzenlemesi yapabiliyoruz. Fakat boyut değiştirme yapamıyoruz.
Reklamları Yönetin sekmesi altında ayrıca birimleri önizlemeye ve ya birim kodlarını almaya olanak sağlayan bölümlerde konmuş. Önizleme altında, seçtiğiniz reklam biriminin, sitelerinizde nasıl görünebileceğine bakabiliyorsunuz. Kodu tekrar almak için “Kodu Al” seçeğini kullanabiliyorsunuz.


Sürekli reklam stilleriyle uğraşanlar için güzel bir opsiyon. Bu özellik sayesinde, kullanıcılar reklam birimlerini daha kolay ve zahmetsizce yönetebilecek, ayrıca sürekli kodlarlar uğraşmak zorunda kalmayacaklar.


Not:
reSİmlerdeKİ düzenLEMELER tarafIMCA yaPıLmIştır..!