Görece Mustafa Kemal İlköğretim Okulu Menderes İzmir

SeLeN

Yönetici
Editör
#1
Sponsorlu Bağlantılar
Görece Mustafa Kemal İlköğretim Okulu Hakkında - Görece Mustafa Kemal İlköğretim Okulu Tanıtım - Görece Mustafa Kemal İlköğretim Okulu Resimleri - Görece Mustafa Kemal İlköğretim Okulu İletişim

Görece Mustafa Kemal İlköğretim Okulu Hakkında Bilmek İstedikleriniz :

VİZYONUMUZ

1-Okulumuzda öğrenmeyi temel ihtiyaç kabul ederek; öğrenme için her türlü fırsatı vererek ; öğrencilerin ilgi, yetenekleri ve öz donanımları istikametinde yetişmelerini;

2-Eleştirel düşünce, problem çözme,okuduğunu anlama, yaratıcılığını kullanma ve geliştirme, araştırma ve inceleme yapma gibi bilişsel, duyuşsal, psikomotor alandaki becerilerini kullanmalarını, geliştirmelerini , ortaya eser ve bilgi koymalarını,

3-Bilgiden bilgi üretmelerini,fark yaratmalarını ve farklarını ortaya koymalarını,

4-Hayata ve üst öğrenime hazırlanmalarını sağlayarak ; ailesinin ve toplumun sağlığı ile çevreyi korumak için gereken bilgi ve alışkanlıkları kazandırmak, tüm potansiyellerini bütüncül bir yaklaşımla hayat için kullanan mutlu, çevreci ,yaratıcı bilimsel düşünen,geleceği şekillendirecek bireyler yetiştirmektir.

Belde çocukları okumaya oldukça heveslidir.Şehit Mustafa Mutlu İlköğretim Okulu’nda bulunan ATATÜRK büstü,Hava Teknik Okullar Komutanlığı tarafından yaptırılarak Okula hediye edilmiştir.

MİSYONUMUZ
Biz, tüm öğrencilerin öğreneceklerine inanarak onların öğrenmelerini sağlamak, bilgili, becerili, yaratıcı ve kendine güvenen bireyler olarak yetişmelerine fırsat tanımak ve onlara 21. yüzyılın gelişen ihtiyaçlarına cevap verebilecek beceriler kazandırmak için varız.

Biz, öğrenciyi toplum içindeki rollerini yapan, başkaları ile iyi ilişkiler kuran, iş birliği içinde çalışabilen, biyolojik,psikolojik, sosyal ve kültürel yönleriyle bir bütün olarak çevresine uyum sağlayabilen iyi ve mutlu bir vatandaş olarak yetiştirmek için varız.

Biz,öğrencilerimizin bir bütün olarak zihinsel, duygusal, bedensel potansiyellerini tüm insanlık için sağlıklı kullanabilen ; ulusal değerlere değer vermeyi ve bunları korumayı ilke edinen demokratik,çağdaş,bilimsel,laik eğitim hizmetleri sunmak ve Atatürk İlke ve İnkılaplarını. Cumhuriyet kazanımlarını öğretmek ve korumak için varız.Daha önce Çiğli de bulunan Hava Limanı,Belde sınırları içinde ve Belde halkının arazileri istimlak edilerek MENDERE HAVA LİMANI olarak faaliyete geçirilmiştir.Yakın ilçe olan Gaziemir de oluşturulan EGE SERBEST BÖLGESİ’ninde faaliyete geçmesiyle Belde halkının sosyal ve ekonomik,kültürel bakımdan etkilenmesine sebep olmuştur.

Görece Mustafa Kemal İlköğretim Okulu Bilgileri ve iletişim Adresleri :

Okulun Bağlı Bulunduğu İlçe: Menderes
Okulun Telefonu: 232 781 02 35
Okulun Faksı: 232 781 02 35
Okulun Adresi: Göçmen Konutları
Okulun Web Adresi: Görece Mustafa Kemal İlköğretim Okulu
Okulun E-Posta Adresi: gorecemkio@hotmail.com
Okulun Müdürü:
Okulun Ulaşım Bilgileri:
Metropol İçi / Dışı : İçi
Ulaşım Durumu : Karayolu
Lojman Durumu: Yok
Bölgedeki Kiralık Konut Durumu : Sıkıntı Yok


Görece Mustafa Kemal İlköğretim Okulu Resimleri :


Kaynak : webrehberi.biz - okulweb.meb.gov.tr - www.meb.gov.tr

Okul Hakkında Daha Fazla Bilgi İçin Tıklayınız