Göynük İlköğretim Okulu Nevşehir Avanos

SeLeN

Yönetici
Editör
#1
Sponsorlu Bağlantılar
Göynük İlköğretim Okulu Nevşehir Avanos Hakkında - Göynük İlköğretim Okulu Nevşehir Avanos Resimleri - Göynük İlköğretim Okulu Nevşehir Avanos Tanıtım - Göynük İlköğretim Okulu Nevşehir Avanos İletişim - Göynük İlköğretim Okulu Nevşehir Avanos TarihçesiKasabamızda 1927 yılına kadar medrese eğitimi yapıldığı,1927 yılında ilk öğretmen atanarak 3 yıllık eğitim ve öğretime başlandığı,1933 yılında ilkokul binasının yapıldığı ve 1934-1935 yılında okulun açılarak 5 yıllık eğitim-öğretime başladığı kasabadaki yaşlı insanların ifadeleri ve okulumuzda bulunan bilgi ve belgelerden anlaşılmaktadır.
1981 yılında ilkokul olarak 5 sınıflı yeni hizmet binası yapılmış,okulumuz uygulamaya geçilen ilköğretim okulları çerçevesinde pilot okul seçilmiş ve bun sebeple 1985 yılında ortaokul için kasaba halkı tarafından yeni ve ayrı olarak bir bina daha yapılmıştır.
1989 yılında okulumuz ilköğretim okuluna dönüştürülmüş ve Göynük İlköğretim Okulu olarak bu iki binada eğitim-öğretimine başlamış ve bu iki binada eğitim-öğretimini sürdürmektedir.
Okulumuz ilçe merkezine 15km uzaklıkta olup iki binadan ve iki katlı bir lojmandan oluşmaktadır.
Okulumuz yaklaşık 10000 m. arsa üzerine kurulmuş iki okul binası ve çift katlı bir öğretmen lojmanından oluşmaktadır.okulumuz kaloriferli olup mini bir futbol sahasına,voleybol,basketbol ,oyun alanları ve okul uygulama bahçesine sahiptir.Bağlı olduğu kurum: Milli Eğitim Bakanlığı
Bulunduğu Yer: NEVŞEHİR / AVANOS
Adı: GÖYNÜK İLKÖĞRETİM OKULU
Adresi: Göynük Kasabası Avanos
Telefon Numarası: 3845216522
Faks Numarası: 3845216522
Göynük İlköğretim Okulu Nevşehir Avanos


kaynak webrehberiz biz