Göz Çevresi İçin Bitkisel Bakım Kür Tarifleri

KaRDeLeN

Özel Üye
#1
Sponsorlu Bağlantılar
Göz altındaki morluklar için -Göz çevresi kırışıklıkları için -Göz altındaki şişlikler için - Doğal kürler


Vücut derimize ve cildimize oranla 7 kat daha ince ve hassas olan göz çevremiz, yaşlılığında belirtilerini gösterdiği ilk duraktır. Bu yüzden göz çevresi bakımı oldukça önemlidir diyor ve sizlere, bitkisel göz çevresi bakım kür tarifleri...


***Göz çevresi kırışıklıkları için;
Bir çorba kaşığı badem yağı, bir çorba kaşığı soya yağı ve bir çorba kaşığı avokado yağını karıştırın. Her gece yatmadan önce göz çevrenize yumuşak hareketlerle masaj yaparak karışımdan sürün. Sabah kalktığınızda yüzünüzü yıkayıp yumuşak bir havlu ile kurulayın.

***Göz altındaki torbalar için;
bir adet patatesi halka şeklinde kesip gözlerinizin üzerine koyun ve 15-20 dakika gözlerinizi bu şekilde dinlendirin. Hem göz altlarınızdaki torbaların giderilmesinde hem de gözlerinizdeki kızarıklıkların geçmesinde yardımcı olacaktır. Ayrıca gözlerinizdeki kızarıklıklar için bir parça pamuğu şekersiz çaya batırıp gözlerinize kompres yapabilirsiniz.

***Göz altındaki şişlikler için;
bir parça buzu gözlerinizin altında sabit tutmadan yani gezdirerek 5 dakika kadar bekletin.

***Göz altındaki morluklar için;
bir adet salatalığı rendeleyip buzlukta buz kalıplarının içinde dondurun. Daha sonra dondurulmuş bu salatalık küplerini gözlerinizin mor kısımlarında 5 dakika kadar gezdirin. Faydası olacaktır. Bir adet patatesi rendeleyip suyunu çıkartın. Bu suya batırdığınız bir parça pamukla göz çevrenize kompres yapın.