GS Nusaybin'den 3 öğrenci seçmeleri geçti

Siraç

Yönetici
Admin
Editör
#1
Sponsorlu Bağlantılar
Galatasaray Nusaybin Futbol Okulu öğrencileri, Florya Metin Oktay tesislerinde yapılan alt yapı seçmelerine katıldı. Seçmelerde başarılı olan 3 öğrenci inci seçmelere katılacak. Florya Metin Oktay tesislerinde Hollandalı Alt yapı sorumlusu Evert Jan Derks gözetiminde yapılan 7 – 15 yaş arası tarama seçmelerine GS Nusaybin Futbol okulundan da 15 minik futbolcu katıldı.

İlk tarama sonucunda Nusaybinli Ahmet Sağla, Velat Akyüz ve Süleyman Irmak, seçmelerde başarı göstererek ikinci aşamaya davet edildi.

Muhabirimize bilgi veren GS Nusaybin Futbol Okulu sorumlusu Şehmus Ak, ilk denemede başarılı olan 3 futbolcunun ikinci aşamada kendi yaş kategorilerindeki sporcularla uyum idmanına çıkacağını söyledi.

Nusaybili sporcuların uyum idmanında da başarılı olması halinde Nusaybinli Futbolcularla Kulüp arasında anlaşma imzalanacağını bildiren Ak; “eğer çocuklarımız başarılı bulunursa bundan sonraki temel eğitim ve futbol eğitimlerini Metin Oktay altyapı tesislerinde görecek” dedi.

Seçmeler için Nusaybinli öğrencileri İstanbul’a götüren Ak şöyle konuştu; “Florya Metin Oktay tesislerinde büyük bir sevgi ile karşılandık. Öğrencilerimiz hemen herkes tarafından tanınan futbolcuların kampını ziyaret etti ve teknik ekiple tanıştı.

Öğrencilerimiz daha sonra 1905 Galatasaray yönetici ve işadamları derneğini de ziyaret ederek derneğe Nusaybin’i tanıtan broşürler bıraktı. Öğrencilere, Dernek Başkanı İsmail Sarıkaya ve Nusaybinli başkan yardımcısı Edip Önder ile 1905 GSYİAD tarafından özel olarak hazırlanan Metin Oktay formaları hediye edildi.

Büyük Başkan Adnan Polat’ın Nusaybin’e gelmesiyle camiada herkesin sempatisini kazandığımızı gördüm. Çalışmalarımıza büyük bir ciddiyetle devam ediyoruz”. / Arif Altunkaynak - Nusaybinim.com