Güldünya - Yepyeni bir dizi başlıyor - Güldünya Dizisi ve oyuncuları hakkında

#1
Sponsorlu Bağlantılar
Güldünya - Yepyeni bir dizi başlıyor - Güldünya Dizisi ve oyuncuları hakkında

Star tv ekranlarında yepyeni bir dizi başlıyor.Dizinin başrol oyuncusu kara melek ve aliye dizilerinden tanıdıgımız sanem çelik.Dizinin konusu ise şöyle :

Bir akrabası tarafından tecavüze uğradıktan sonra hamile kalan ve İstanbul’a amcasının yanına gönderilen Güldünya, henüz 22 yaşında hayata ve çocuğuna doyamadan kardeşleri tarafından öldürülmüştü. Bu olayın ardından töre cinayetleri de daha detaylı bir şekilde konuşulmaya başlanmış ve Güldünya’nın adı bu tür cinayetlerle özdeşleştirilmişti. İşte bu sarsıcı olaydan sonra, Kadın Sığınma Evleri’nde yaşayan, şiddet ve töre mağduru kadınların hikayelerini ele alan bir dizi projesi TMC’nin gündemine geldi. İstanbul’da çekilecek olan ’Güldünya’ dizisinde, ailelerinden ve eşlerinden şiddet görerek kaçan kadınların kaldıkları sığınma evinde yaşanan olaylar anlatılacak. Dizinin yönetmenliğini Ömür Atay yapacak.

Ekim ayında çekimlerine başlanan dizi Star TV’de yayınlanacak. Dizinin başrollerinde Sanem Çelik ve Timuçin Esen rol alıyor. Dizide eşinden uğradığı şiddet nedeniyle İstanbul’a kaçan ve arkadaşının açtığı sığınma evinde kalmaya başlayan bir kadının başından geçenler ve sığınma evindeki diğer kadınların hikayeleri konu edilecek.


Güldünya'yı oynayacak

Sanem Çelik, 2004 yılında töre cinayetine kurban giden 22 yaşındaki Güldünya'nın öyküsünü ekrana taşıyacak.Töre mağduru kadınların yaşamlarından, şiddete maruz kaldıkları için evlerinden kaçan kadınların sığındıkları kadın sığınma evlerinde yaşananlardan etkileyici kesitler sunacak olan dizinin çekimleri İstanbul'da gerçekleştirilecek. TMC'nin çekeceği bu ses getirecek projenin yönetmenliğini Ömür Atay üstlendi.

Bir akrabasının tecavüzü sonucu hamile kalan ve İstanbul'a amcasının yanına gönderilen Güldünya, daha 22 yaşındayken, hayata ve çocuğuna doyamadan kardeşleri tarafından öldürülmüştü.***Sanem Çelik

Aliye'nin partneri Alman patentli

Töre cinayetine kurban giden Güldünya'nın hikayesinin anlatıldığı dizi için kamera karşısına geçecek olan Sanem Çelik'e erkek oyuncu olarak Timuçin Esen eşlik edecekti. Ancak yapımcı şirket son anda Almanya'nın Robert De Niro'su olarak bilinen Erhan Emre ile masaya oturdu. 30 yaşındaki Emre önümüzdeki hafta çekimleri başlayacak dizi için İstanbul'a gelecek.


Erhan Emre