Güllüce Köyü Karakoçan Elazığ

DeMSaL

Özel Üye
#1
Sponsorlu Bağlantılar
güllüce köyü bilgileri - güllüce köyü tanıtım - güllüce köyü resimleriGüllüce, Elazığ ilinin Karakoçan ilçesine bağlı bir köydür.

Tarihi

Köyün adının nereden geldiği ve geçmişi hakkında bilgi yoktur.
Kültür

Köyün gelenek, görenek ve yemekleri hakkında bilgi yoktur.
Coğrafya

Elazığ iline 90 km, Karakoçan ilçesine 18 km uzaklıktadır.
İklim

Köyün iklimi, karasal iklimi etki alanı içerisindedir.
Nüfus
Yıllara göre köy nüfus verileri
2007
2000 199
1997 175
Ekonomi

Köyün ekonomisi tarım ve hayvancılığa dayalıdır.
Muhtarlık

Yerleşim yerinin köy tüzel kişiliği alması ile birlikte köyün tüzel kişiliğini temsil etmesi için köy muhtarlık seçimleri de yapılmaktadır.

Gelecegin genc Muhtarlik Adayi olan sayin Ö.... Köyünu daha gûzel bir hale getirecegini ve bu konu hakkinda bazi projeler cizdigini ogrenmekteyiz? (proje) hakkinda kisaca bilgi verirsek, koyun toprak alaninin 3/2 si mer'a'dan olusmaktadir. Bu mer'ayi agaclandirmak ve daha guzel bir yesillik alana cevirecegini beyan etmektedir, ümüt ederizki glecek muhtarlik secimlerinde sayin Ö.... kazanirsa,koyun yararina cok guzel ve faydali seyler yapacagi kanaatindeyiz.

Altyapı bilgileri

Köyde ilköğretim okulu vardır. Köyün içme suyu koylu tarafindan ve kendi cabalariyla getirilmistir. Köyde kanalizasyon yoktur. Ptt şubesi yoktur ancak ptt acentesi vardır. Sağlık ocağı ve sağlık evi yoktur. Köye ayrıca ulaşımı sağlayan yol asfaltli olmus. köyde elektrik, ve sabit telefon vardır.

Gulluce koyun de 1970 de 280 hane ve 1084 kisi yasamaktaydi, 1990 da asiri goc baslama nedeniyle koyun cogu Elaziga bagli yazikonaga yerlestiler ve her sene ayni goc durumu yasandi?? ne yazikki simdiki duruma baktigimizda Gulluce koyunun 2009 nufusu 18 hane olmak uzere toplam 184 kisi yasamaktadir.


kaynak - yerel net
vikipedi - özgür ansiklopedi


köyünüze ait bilgi ve resimleri bu konu altında paylaşabilirsiniz