Gümüşhane Valisi Köy Ziyaretleri Yapiyor

#1
Sponsorlu Bağlantılar
Gümüşhane Valisi Köy Ziyaretleri Yapiyor


Köy ziyaretlerini sürdüren Gümüşhane Valisi Enver Salihoğlu, şehit mezarlıklarını da ziyaret etmeyi ihmal etmiyor.[
Gümüşhane merkez ilçeye bağlı Bahçecik köyünde incelemelerde bulunan Vali Enver Salihoğlu, köy mezarlığındaki şehit erin mezarını da ziyaret etti.[/font]
22. Temmuz 1994’te Şırnak kırsalında terör örgütü ile girdiği çatışmada şehit olan Komando Çavuş Ercan Soydaş’ın mezarını ziyaret eden Gümüşhane Valisi Enver Salihoğlu, göndere çekilmiş ancak rengi solmuş olan Türk Bayrağını gönderden indirerek makam aracında taşıdığı bayraklardan bir tanesini göndere çekerek yeniledi.
Şehit Kom. Çvş. Soydaş’ın mezarı başında dua eden Vali Salihoğlu, telefonla Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğüne il genelinde bulunan tüm şehitlerin bulunduğu mezarlıkların adreslerini en kısa zamanda çıkarılarak makam aracına konulması talimatını verdi.
Gümüşhane Valisi Salihoğlu, burada yaptığı açıklamada, “Şu bayrağın renginin solduğunu neden görmüyorlar, anlamak mümkün değil. Şehitlerimizin bulunduğu tüm mezarlıklarının teker teker adreslerinin çıkarılması talimatını verdim. Şehit mezarlıkları hangi köy sınırları içerisinde ise o köyün muhtarına zimmetle teslim edilecek ve her ay bayraklarının değiştirilmesi talimatını vereceğim. Eğer, bizler bu gün bu köylerde, bu vatanda, bu ülkede rahat rahat dolaşabiliyorsak, bugözünü kırmadan canını veren şehitlerimizin sayesindedir. Onların yattığı mezarlıktaki bayrağın rengi asla solmayacak. O kutsal bayrak, o şehidimizin kanından rengini almıştır” dedi.