Güzelce Köyü Hakkında Bilgi Maçka Trabzon

DeMSaL

Özel Üye
#1
Sponsorlu Bağlantılar
Güzelce Köyü - Maçka İlçesi Güzelce Köyü - Güzelce Köyü Hakkında Bilgiler - Güzelce Köyü Resimleri - Trabzon - Maçka

İli : Trabzon

İlçesi : Maçka

İle Uzaklığı :47 km

İlçeye Uzaklığı :17 km

Rakım :1150 m

Muhtarlık Erişim Tel : 532 83 94


Çok eski bir yerleşim yeridir eski adı Pontila'dır.

Köyün gelenek, görenek ve yemekleri hakkında oldukca geniş bilgiler vardir. Başlica yemekler : Kuymak, Lahana corbasi(Lahana + Fasulye + Mısır Unu), Kaymak, Lahana Sarması , Fasülye turşusu, mısır ekmegi.

Köyün iklimi, Karadeniz iklimi etki alanı içerisindedir.genelde sisli bir hava hakimdir.

Köyün ekonomisi tarım ve hayvancılığa dayalıdır. Koyun baslica gecim kaynagi hayvanciliktir. Buna bagli olarak tereyagi, beyaz peynir ve sut baslica hayvansal urunlerdir, tarimsal alanda ise; misir, fasulye ve patates en onemlileri olup, ihtiyaca gore uretilmektedir. Cok az oranda ise findik uretimi yapilmaktadir. Ayrica hayvanlarin kislik yiyeceklerini karsilamak icin, yaz aylarinda kesilip kurutulan cayirlar, hayvanlarin kislik yiyecekleri olarak depolanmaktadir.

Köyde ilköğretim okulu vardir, ancak öğrenci sayısınin azlığı nedeniyle okul 1997 yılından itibaren kapalıdır. Köyün içme suyu şebekesi vardır ancak kanalizasyon şebekesi yoktur. Ptt şubesi ve ptt acentesi yoktur. Sağlık ocağı ve sağlık evi yoktur. Köye ayrıca ulaşımı sağlayan yol toprak olup köyde elektrik ve sabit telefon vardır.

Güzelce Köyüne Ait Bilgi ve Resimleri Bu Konu Altında Paylaşabilirsiniz