Güzellik güven verir

#1
Sponsorlu Bağlantılar
Güzellik büyülü bir sözcüktür. Her zaman önemli olmuştur. Ancak güzelliği sadece genç kadınların, erkeklerin sorunu sanmayın. Küçük çocuklar bile güzel olduklarını duymak isterler. Çünkü beğenilince sevgi, ilgi artar. Dolayısıyla insanın kendine, hayata güveni artar. Küçük, büyük, genç veya yaşlı; bu herkes için geçerli değil mi? Aslında güzellik dış görünümden daha fazlasıdır. İnsanları çevremize toplayan, bizi aramak, görmek, birlikte vakit geçirmek, bir şeyler paylaşmak istemelerini sağlayan o çekim gücüdür. Güzellik sırları adıyla anılan o kadar çok şey var ki, anlatamam. Yüz, cilt, vücut, saç, makyaj, tırnak, dudak vs... Belki en önemlisi biraz özen ve sabırdır. Bugün sizin için gayet basit, ucuz ama etkili birkaç doğal öneri derledim. Düzenli uygularsanız, bunlar sizin güzelliğinizin sırları haline gelebilir. Tüm yapmanız gereken, bir aktara gidip gerekli malzemeleri almak.

CİLDİNİZ IŞILDASIN
* Cildiniz kuruysa; bal-çiçek yağı ve birkaç damla limonla maske yapın. 10 dakika kadar bekledikten sonra ılık suyla yıkayın ve gül suyu sürün.
* Cildiniz yağlı ise; üzüm suyu, yumurta beyazı ve yine limonla bir maske hazırlayın. Yirmi dakika kadar yüzünüzde tutup ardından ılık suyla yıkayın.
* Kendinize doğal bir temizleme losyonu yapmak için; salatalık suyu ile soğuk sütü karıştırın. İşte size harika bir temizleme sütü! Buzdolabında bırakırsanız 2-3 gün kullanabilirsiniz.
* Göz çevresinde mor hareleri hafifletmek için daima salatalık, patates, çay kompresleri önerilir. Bu defa da Hindistan cevizi yağını deneyin. Birkaç damla sürüp, çok hafif masaj yapın. Bakalım beğenecek misiniz?
* Dudaklarınızın yumuşacık ve doğal bir pembelikte olması için kişniş yapraklarını kaynatıp suyunu sürebilirsiniz.
* Kirpiklerinizin güçlenip uzamasını istiyorsanız, temiz bir fırça ile onlara her gece Hint yağı sürün.

VÜCUDA NEM VERİN
* Vücut bakımının en büyük anahtarı ılık bir banyo veya duştur. Suya birkaç damla lavanta ve papatya yağı da eklerseniz, cildiniz baştan sona yumuşar ve tüm ruhunuz gevşer.
* Vücudu nemlendiren en iyi losyon nedir biliyor musunuz? O kadar basit ki; eşit miktarda gül suyu, gliserin ve limon suyunu karıştırmak! Üstelik de tüm cilt tiplerine sürebilirsiniz. Ne bir yan etkisi olur, ne de bütçenizi zorlar. Ama etkisi mükemmeldir. Bu karşımı her gün kullanabilirsiniz.
* Topuklarınız çatladıysa, ki yaz sonunda bu herkesin başına gelir; hardal yağı alıp, gece yatmadan önce sürün. Üzerini erimiş parafinle kaplayın ve çorabınızı giyip yatın. En az 15 gün topuklarınız yumuşacık kalır.