Hacıbayram Köyü Bayat Çorum

KaRDeLeN

Özel Üye
#1

Hacıbayram Köyü Bayat Çorum konusu hakkında yazılan mesajlar

Sponsorlu Bağlantılar
Çorum İli Köyleri - Bayat Hacıbayram Köyü - Hacıbayram Köyü Hakkında Bilgiler - Hacıbayram Köyü ResimleriHacıbayram, Çorum ilinin Bayat ilçesine bağlı bir köydür.

Kültür

Köyün gelenek, görenek ve yemekleri hakkında bilgi yoktur.köyde ayrıca 1990 yılında kurulmuş amatör spor kulubu vardır iki defa şampiyonluğu tatmıştır son iki yıldır imkânsızlık yüzünden katılamamıştır ne yazık ki çok yetenekli gençler koybolmaya bırakılmıştır imkânlar sağlanırsa türk futboluna yeni gençler sağlanabilir Köyde su yetersizdir yolları toprak yoldur·okulumuzun hali içler açıcısıdır ne sırası vardır nede masa sobalı eğitim yapılıyor çocuklarımız soğuktan hasta oluyorlar. Köyümüzün halkı biraz daha dayanışma içinde ve kendi çıkarı yerine köy için çaba gösterseler köyümüz her geçen gün biraz daha gelişir. Ama maalasef köyümüzde son yıllarda banallesme var ve bunun sonucu olarakta şehre göçte gözle görünür bir artış olmakta.

Coğrafya

Çorum iline 70 km, Bayat ilçesine 17 km iskilip ilçesinede 25 km uzaklıktadır.Bayat'ın doğu İskilip'in ise Güneybatısında bulunmaktadır.Ankara'ya 180 İstanbul'a ise 550 km uzaklıktadır.

İklim

Köyün iklimi, |karasal iklim] etki alanı içerisindedir.kışları çok soguk ve ayazlı,yazları sıcakve kuraktır.Çok lezzetli meyveler sebzeler yetişir, son yıllarda şekerpancarı üretimi de hızla artrmakta.

Nüfus

Yıllara göre köy nüfus verileri

2007
2000 466
1997 441

Ekonomi

Köyün ekonomisi tarım ve hayvancılığa dayalıdır.

Altyapı bilgileri

Köyde ilköğretim okulu vardır. Köyün içme suyu şebekesi vardır. Kanalizasyon şebekesi yoktur. Ptt şubesi ve ptt acentesi , Sağlık ocağı ve sağlık evi yoktur. Köye ayrıca ulaşımı sağlayan yol asfalt olup köyde elektrik ve telefon vardır.Köyünüze Ait Bilgi ve Resimleri Bu Konu Altında Paylaşabilirsiniz