Halleyli Küçük Pasta

KaRDeLeN

Özel Üye
#1

Halleyli Küçük Pasta konusu hakkında yazılan mesajlar

Sponsorlu Bağlantılar


Malzemeler

8 adet küçük güveç
1 paket krem şanti
Adet sayısınca halley
Üzeri için
İncir reçelini koymayı tercih ettim sizler evinizde ne varsa arzuya göre üzerine koyabileceğiniz bir reçel (reçel derken tanelerini kastediyorum) tercih edin. daha sonra üzerine kakao.
Hazırlanışı

Öncelikle hanımlar, resimde de görüldüğü gibi küçük güveçlerde pandispanya hamurunu pişirdim, biraz meşakkatli oluyor çıkarması ama bu güzel lezzete ulaşmak meşakkatli olsa fena mı olur :) klasik yaptığımız pandispanya hamuru 8 adet küçük güvec sayısına yetti. belirttiğim gibi öncelikle klasik pandispanya hamurunu yapıp güveçlere paylaştırın… daha sonra önceden ısıtılmış fırına verin.. piştikten sonra kalıptan çıkarın ve ortadan ikiye bölün. Sonra krem şantiyi hazırlayın. Ortadan ikiye böldüğümüz kekin tabanına şantiyi sürün ve halleyi tüm olarak koyun(ben elimde biraz çatlatarak koydum) üzerine krem şantiden sürüm üstüne diğer yarım kekle örtün. ve yine kapattıktan sonra krem şantiden sürüp üzerine reçel tanesini koyum kakaoyla süsleyin…

Biraz büyük porsiyon olsa da pastayı sevenlere yaparsanız eminim bitirirler :) lezzetli ve farklı bir tad.. umarım beyenirsiniz… Kolay gelsin….:)))))