He-Man / He-Man Resimleri (He-Man Kimdir? - He-Man Hakkında)

#1
Sponsorlu Bağlantılar
He-Man

("Kainattaki en güçlü erkek); Masters of the Universe serisindeki kahraman bir hayali karakterdir. Karakter etrafında üretilen bir çok ürün arasında; Filmationçizgi film He-Man and the Masters of the Universe'dir. Stüdyoları tarafından üretilen

1983 ila 1985 yılları arasında çekilen çizgi film; 130 bölüm olarak çekilmiştir. Seride; He-Man ve arkadaşları Eternia'yı ve Şato'sunun sırlarını Skeletor'un kötü emellerinden korumaya çalışır.

He-Man serisi 1987'de sinemada filminin çekilmesinin yanı sıra; 1990 ve 1991'de "The New Adventures of He-Man" ve 2002 yılında da He-Man and the Masters of the Universe serisi yeni bir konseptle tekrar çekilmeye başlanmıştır.

He-Man Eternia prensi Adam'ın süper kahraman olan ikinci karakteridir. Grayskull Castle(Gölge Mağrası)'nın gizli güçleri kendi taşıdığı kılıcı ile ilişklidir. Kılıcını havaya kaldırıp "By the power of Grayskull" (Gölgelerin Gücü Adına) der ve Süper Kahramanlıklarına başlar. Yanından ayrılmayan yol arkadaşı Cringer(Titrek) bu güç özellikleri sayesinde Battlecat(Atılgan) olur ve maceralara beraber atılırlar.