Hero Online Meslekler Oyunu

DeMSaL

Özel Üye
#1
Sponsorlu Bağlantılar
Savaşçı

Savaşçı nerelerde kasar:

10-20 Yüksek tepeler
20-25 Zehirli bataklık
25-30 Harabe mağarası
30-40 Ruh kulesi
40-55 Güney Ovaları
55-60 Bambu Dağı
60-65 Mudo adası
65-80 Sessiz vadi
80+ olduktan sonra siz nerde kasacağınızı bilirsiniz.
Bu rakamlar itemlerinizin sağlamlığına göre değişebilir.


Savaşçının statları nasıl olmalıdır:Yok ben acı hap alamam diyorsanız.147 güç gerisi zeka şeklinde olmalıdır.

Savaşçının skill pointleri nasıl olmalıdır:

Kesinlikle dua 12 olmalıdır.Gerisi size kalmış nasıl rahat ederseniz öyle yapın.
Ben şöyle yaptım sizde böyle yapabilirsiniz-->60 olana kadar skill puanlarınızı 40 büyülerine verin biriktirmeyin 60 olunca bir tane Skill sıfırlama alın eşit biçimde verin.Pvp yapmak istiyorsanız 60 büyülerine biraz fazla verin.75 Oluncaya kadar zaten skill puanı birikir bir daha sıfırlatmanıza gerek yok 11 yapıp bırakın 60 büyülerini.40 lvl büyüleri de 11 olsun gerisi size kalmış.

HekimStat'la başlayalım . . .

Eğer sıhhıye yani hero halkı dilinde felççi olacak iseniz ustalığınızın 90 civarı veya üstü olması gereklidir. Sebebi ise felç in "kesinlik" ile bağlantısı olmasındandır. Tabi bu kesinlik bize yeterli değildir.

Cerrah olacağım herkezin sağlığından ben sorumlu olacağım diyor iseniz ustalık gereksinimi çok fazla değildir rahat kasabileceğiniz şekilde ustalık vermeniz yeterli olacaktır.

Güç konusu ise tamamen size bağlıdır. Silaha göre 147 kafidir. Eğer ustalık silahı kullanıyor ve az hp yeter derseniz 130-140 güç yetecektir. Ama 2k dan fazla hp ye sahip olmak istiyor iseniz 170 güç kafidir tabi boss kesmek için daha fazlasına gereksinim olabilir. (not: bahsi geçen hp; han set, han mask, ürperti set ile denenmiştir) 170 güç verdiğiniz taktirde itemsiz 1200 civarı hp niz olacaktır. (not: sadece bir varsayım hesaplara göre gücü 150 den sonrasını 1 güç = 3 hp den yola çıktık böle bir sonuç çıktı)

Statlarımız böyle yeterlidir tabi tamamen sizin playerliğinize göre değişebilir.

Nasıl Nerde Kasim ? diyor iseniz.

5 dan a kadar normal itemlerinizin elverdiği ölçüde

16 lvl e kadar yüksek tepeler

23-25 lvl e kadar zehirli bataklık

40 a kadar ruh yetecektir. Ama atak fazla iyi olmadığı için 43 lvl silahını beklemek için 43 e kadar ruh para açısındanda iyidir.

43 - 47 = Güney Ovaları __ Leopar, ninja, şahin

47 - 50 = Güney Ovaları __ tepe ( büyük kaplana dikkat )

50 - 60 = Güney Ovaları __ Kaplanlar, çancılar

60 - 70,72 = Bambu Dağı

72 - 75 = Taş vadi

75 - 85 = Sessiz Vadi

85 - 90,91 = Kızıl Gökyüzü

90+ = iteminiz var ise xtalde sıhhıye akar cerrah bakar ( Ama Cerrahın Defansı Sağlam İse Sıhhıye bakabilir. )

[ liste itemlerinizin sağlamlığına playerliğinize göre 2-3lvl farkedebilir ]

Gelelim felç işine . . .

Cerrahlarda felç defans daha fazla olması gereklidir çünkü etrafındakilerin felç lerini kaldıra bilmek için önce kendisi felç yememelidir

Sıhhıyelerde ise yanında cerrah yok ise felç atarken donup kalmaması için sağlam felç defansı olması lazımdır.

Felç defans için hax itemler veya özel itemler kullanılabilinir. Bukonuya fazla girmiyorum kendinizin keşfetmesi en güzelirdir bence.

Sıhhıyelerde felç'in rahat tutması için kesinlikli takılar ve elindeki silahın felç basılı olması iyi olur.

Hangi Silahları Kullansam Daha İyi Olur ?

Favorim tabikide mızraktır seriliği ve atağının çok kötü olmaması kasarken iyi oluyor.

Ustalık vereceğimiz için ustalık silahları kullanmamız da iyi olur özellikle eldiven oyundaki en seri skillere sahip silah olması ile avantajı vardır.

Hekime Fırlatma olabilir hiç denmedim ama ustalık silah kullanacak iseniz eldiven daha iyi olur.

Pala vs. lerde çok yavaş kalır baltadan hiç söz etmiyorum

Kısaca isteğinize göre mızrak veya eldiven hekim için en ideal silahlardır.

Kullanmasını bilir iseniz yaycıda hekime iyi olabilir ama atağının düşük olması mızrağın yanında geri plana düşürüyor yaycıyı.

İtemler Neler Olabilir ?

Bambuya kadar normal zırhlar yeterli olacaktır bambudan sonra 5d maske, siyah demir küpe, hp basılı takılar, zırhlar ağırlıklı olarak sıhhıye ise s.defe kayabilir cerrahta def ağırlıklı olursa meslek skill den gelen s.def kurtaracaktır.Hekim ve Diğer Meslekler ???

Savaşçı vs Hekim

Savaşçı duası olduğu için ustalık gereksinimi yoktur ve ustalığı düşük bırakabilir dolayısı ile atağı fazla olur.

Savaşçı PvP de atak fazla olduğu için daha iyidir.

Hekim PvP de tek yemediği müddetçe veya teke yakın hasar almadığı müddetce felçleyip alabilir rakibini.

Savaşçı duasını basana kadar karşısındaki hekim onu felçlerse ve lvl ler yakın ise veya hekim daha yüksek ise %90 ihtimalle hekim PvP yi alır.

Hekim kasarken sabit defansa sahip olduğu için kasarken sabit hasar alır ama savaşçılarda dua bitince 1-2 sn dua olmadığı için aldığı hasar çok fazla artar yatma ihtimali bile olabilir.

Avcı vs Hekim

Avcı defansı daima hekimden hada sağlam olacağı için kasarken avcı avantajlıdır.

Hekim PvP de tek yemediği müddetçe veya teke yakın hasar almadığı müddetce felçleyip alabilir rakibini.

Suikastçi vs Hekim

Kasma konusunda hekim daha avantajlıdır felç leyip mobları rahat kasabilir suikastci ise öyle bir sansı olmadığı için kasarken daha fazla zorlanacaktır.

PvP de ise hekim suikastçi gizlenmeden felç atabilirse sansı vardır ama suikastçi gizlenir daha sonrasında seri skillerle hekimi çok rahat alabilir çünkü bu iki meslektede hp az olur.

Eger göz var ise hekim çok rahat suikastçiyi alabilir.
 

DeMSaL

Özel Üye
#2
Suikastçi

1.Görünmezlik SKili:Adındanda belli görünmez olabiliyorsunuz..Moblar arasında ve savaşda çok etkili..Ama bazen moblar seni görebiliyor..Savaşda da tespit etme skili yüksek olanlar ve tanrısal göz kullananlar seni göreblir.Ne kdar artırırsan o kadar görünmezlik yeteneğin artar.Süresi uzamaz.

2.Tespit Etme Skili:Görünmez olan suikastçileri görmeye yarar. Ne kadar yüksek seviye olursa o kadar yüksek tespit etme yetenein olur. Savaş ve pvp dışında işe yaramaz.

3.Zorbalık Skili: Düşmanın belli bir yüzde canını alıp sana veren bir skildir..Seviye arttıkca yüzdelikde artar. Savaşda çok etkilidir. Potun yetmediği yerde soluk aldırtıyor.

4.Pasif Skil:Vuruş Ve Kaçış Oranı ekliyor.Fazla bir etkisi olduğu söylenemez..Belki ilk levellerde normal saldırı yapan mobların miss olayını artırabilir.Ama fazla yüklenmeyin bu skile.

Gelelim stat olayına..Bildiğiniz gibi çeşitli statlarımız vardır..Ben statların bu meslekde nasıl durduğunu anlatayım.

1.Güç/Zeka: Güzel bir pvp yapılandırmasıdır..Yüksek skill hasar iyi bir skill defance.Fakat savaşçıdaki gibi savunma veren skilimiz olmadığından istediimiz kadar savunma basılı zırh giyin yetmiyecekdir. Bu savunma azlığı size çok pot harcatıcak ve kasmayı işkence haline getircekdir..Bence sadece pvp için uygundur sukastçide.

2.Pure Str(Full GÜç): Sırf pvp kombinasyonudur tüm mesleklerde. Kasması imkansız. İstediğiniz lvle geldikten sonra stat sıfırlayıp pvp charına dönüştürebilirsniz.
3.Ustalık/Zeka: Bana göre en uygun statdır suikastçi için. Mükemmel savunma,aşırı mükemmel skill defance ve iyi bir skill saldırı..Tabi güzel itemlerle olur bu.Kasmak çok rahat ve sıkmaz..Az pot harcarsınız..Kolay kolay yatmazsınız..Kasması daha rahat olur..Aslına bakarsanız yüksek lvlde bence güç/zekadan daha hızlı kasılır bununlar..Çünkü güç/zeka da hep yatıldığından devamlı aynı exleri tekrar kasmak zorundasınız =)Dropdan da makul derecede para kazanabilirsniz az pot harcamasından.Pvp açısından aşırı yüksek skill defance olcağından az hasar alırsınız ama güç/zeka kadar iyi vuruş sağlanmaz..Ama bu açığıu seri saldırılar dengeler..Suikastçi için en mükemmel stat diyebilrim.Sipahi:Maden skili vardır her meslekte olduğu gibi.
DÜşmanın koşma hızını düşüren br skill vardır..Menzili 6 dır..Seviye arttıkca koşma hızını daha çok düşürür. Mob toplamada idealdir.Alan kesimlernde işe yarar.Savaşda pvp de kaçanların hızını düşürerek yakalayabilr ve onları çileden çıkarabilirsniz .
Düşmanın vuruş ve kaçış oranını düşüren skill vardır.Sevye arttıkca daha çok düşürür..Bunun menzili 5dir..Mob toplamak için ikinci seçenekdir..İki tarafdan mob toplamak içn güzel bir yöntem..Sanırım sadece mob toplamaya yarar.
Görünmezlik skili fedaideki ile aynıdır..Fedaide biraz daha fazla süre vardır.
Skill def veren skilimiz var bunda..Seviye 9da 75 def veriyor..Henüz 12 seviyede ne kadar görmedim. Ama iyi bir özellik.

2. Meslek seçimi sizin ama spahi daha mantıklıdır.

Silah konusuna gelirsek en uygun stat ustalık/zeka olduğundan ustalık silahları en yi gidendir..ÖZellikle eldiven.En seri skillere o sahipdir.Ama yay veya fırlatma silahı gibi uzaktan vururum diyorsanız tercih sizin.

Avcı


Avcı Hakkında Detaylı Bilgi Yok Ama Pet Kasmak Ve Pet Yakalamak İçin Kullanılan Bir Meslektir.Para Kasmak İçinde Kullanılan Mesleklerden Biridir.İlerleyen Günlerde Skilleri Hakkında Bilgi Verilcekir.