Hikmet Madazlı Anaokulu Kayseri Kocasinan

SeLeN

Yönetici
Editör
#1
Sponsorlu Bağlantılar
Hikmet Madazlı Anaokulu Hakkında - Hikmet Madazlı Anaokulu Tanıtım - Hikmet Madazlı Anaokulu Resimleri - Hikmet Madazlı Anaokulu İletişim
Hakkımızda Bilmek istedikleriniz :
Hikmet Madazlı Anaokulu Kayseri Kocasinan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur. Okulun web sitesinden veya aşağıda verilen telefon numarasından; Hikmet Madazlı Anaokulu öğretmenleri, idari personel, okulun imkanları, Hikmet Madazlı Anaokulu resimleri (fotoğrafları), öğretmen sayısı, öğrenci sayısı, Hikmet Madazlı Anaokulu öğrencileri tarafından yapılan tiyatro, müzik ve resim gibi kültürel etkinlikler ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz.
Okulumuz 14 Eylül 1998 tarihinde ilçemizin ilk resmi anaokulu olarak okul öncesi çağı çocuklarına eğitim vermek amacıyla açıldı ve aynı yıl eğitim ve öğretim hayatına başladı.Binamız Bayındırlık ve İskân Bakanlığı'nın hazırlamış olduğu "Yıldız Proje" olarak adlandırılan bina projesi çerçevesinde, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yaptırılmış iç düzenlemesi ve demirbaş eşyaları ise Kayseri eşrafından Madazlı oğullarından Hikmet Madazlı’nın kızı Mualla KARAMANLARGİL tarafından karşılanmıştır. Bu nedenle Hikmet Madazlı Anaokulu ismi verilmiştir.

Okulumuz tek kat üzerinde; 1 bekleme salonu,4 derslik, 1 uyku odası, bir oyun salonu, yemekhane, mutfak ve idari bölümlerden oluşmaktadır. Dersliklerimiz ve oyun salonumuz gerekli materyal, araç-gereç, oyuncak ve eşya bakımından eksiksiz bir şekilde donatılmış ve yenileri eklenmektedir.

Bahçemiz:Toplam 5.000 m2'lik bir araziye sahip olan okulumuz, bina olarak 500 m2’lik bir alan kaplamaktadır. 4.500 m2'lik okul bahçesi istinat duvarı ve örgü telle komple çevrili ve güvenlidir.

Bahçemiz içerisinde çocuk oyun parkı, kamelya, oyun bahçesi, tamamen çimle kaplı olan bahçemizde birçok ağaç, bitki ve çiçeklerin bulunduğu şirin görünümü ile çocuklarımıza güzel bir ortam sunulmuştur

Sınıflar: tüm sınıflar yaş guruplarına göre ayrılmış geniş, ferah ve alerjik bünyeli çocuklarımızda düşünülerek zemin tamamen laminant parke ile döşenmiştir.

Okulumuzun temel prensibi kaliteli eğitim ve hizmet vermektir. Kanımızca kalite her şeyden önce bir saygı ve nezaket işidir. Hedefimiz, kendisine, yaptığı işe, çevresindekilere, velilerine saygı duyan, diyaloglarında nezaketi bir yaşam felsefesi olarak benimseyen eğitimcilerle sonsuza dek var olmaktır. Bunu başarabilmek için de açıldığımız günden bu yana tek çabamız sürekli yenilenmek olmuştur.
En önemli hedefimiz ise yarınlarda gurur duyabileceğimiz çocuklar yetiştirmektir.
4-6 yaş dönemi içinde çocuğun zekası, duyguları, kişiliği ve sosyal ilişkileri bir bütünlük içinde gelişir. Bu gelişim ancak doğru bir eğitimle tamamlanmış olur.
Bugünün çocukları 21. yüzyılda yaşamaktadır. Farklıdırlar ve ihtiyaçları artmıştır. Akademik zeka eğitimi yanında duygusal ve sosyal zeka eğitimi zorunludur.
Çocuklarımızı anne ve babalarla birlikte yetiştirdiğimiz hiç unutulmamalıdır. Bu amaçla; Aile iş birliği kesin ilkelerimizin başında gelmektedir.
Çocuklar hayatlarındaki en önemli dersleri kitaplardan değil, bakımını ve eğitimini üstlenen yetişkin bireylerden alır.

Okulda Eğitim: Okulumuzda tamgün eğitimi, sabahçı ve öğlenci gurupları ile Planlanan ve yapılan etkinlikler çocukların; bedensel, bilişsel, duygusal, sosyal, kültürel, dil ve hareket gelişimlerini destekleyici niteliktedir. Tüm öğretmenlerimiz lisans eğitimi almış olup Okul Öncesi Eğitim Bölümü mezunudur. Okulumuz aynı zamanda Açık Öğretim Fakültesi uygulama anaokuludur.

Temizlik: Okulumuz da hijyen çok önemli bir konudur. Derslikler, yemek salonu, oyun odası ve lavabolar görevli personeller tarafından düzenli olarak temizlenmektedir. Ortak kullanım alanları sterile edilmekte ve belirli aralıklarla okul genel temizlikten geçirilmektedir.

Mualla KARAMANGİL: 12 Ocak 1947 Kayseri doğumlu olan Mualla KARAMANGİL ilk, orta ve lise öğrenimini Kayseri’ de Yüksek öğrenimini İstanbul’ da tamamlamıştır. Evli 3 çocuk ve 5 torun sahibi olan Mualla KARAMANGİL ev hanımı olup halen İstanbul’ da ikamet etmektedir. 1998 yılında okulumuzun iç düzenlenmesini yaptırdığı ve eşyalarını karşıladığı için okulumuza annesinin adı olan Hikmet MADAZLI adı verilmiştir
Hikmet Madazlı Anaokulu Bilgileri ve iletişim Adresleri :
Bağlı olduğu kurum: Milli Eğitim Bakanlığı
Bulunduğu Yer: KAYSERİ / KOCASİNAN
ADRES : Yeni Mahalle 8.Cadde No:86 Kapalı Pazar Yeri Yanı 38098 Kocasinan/KAYSERİ
TELEFON : 0(352) 337 32 82
E-POSTA :
hikmetmadazlianaokulu@hotmail.com
BANKA : T.C. Ziraat bankası Kocasinan şubesi
HESAP NO : 32820305-5001
Okulun Ziraat Bankası İban No: TR270001001733328203055001
Hikmet Madazlı Anaokulu ResimleriKaynak : webrehberi.biz - anaokulum.org - okulweb.meb.gov.tr

Okul Hakkında Daha Fazla Bilgi İçin Tıklayınız