Hindistan'da bir kadın, kobra yılanıyla evlenmis

#1

Hindistan'da bir kadın, kobra yılanıyla evlenmis konusu hakkında yazılan mesajlar

Sponsorlu Bağlantılar
Hindistan'da bir kadın, kobra yılanıyla 2 bin kişinin katıldığı geleneksel düğünle evlendi
Hindistan'ın Orissa bölgesinde, kobra yılanına aşık olan kadın, 2 bin kişinin katıldığı geleneksel bir Hint düğünüyle yılanla evlendi.
Yılanın, tepedeki yuvasından çıkmadığı için bulunmadığı düğüne, Bimbala Das adındaki gelin ipek Hint elbisesi giyerek gelirken, rahip, çift için dua etti. 30 yaşındaki gelin yaptığı açıklamada, "Yılanlar konuşamadığı ya da konuşulanı anlamadığından, biz özel bir şekilde iletişim kuruyoruz" dedi.
Das, "Ne zaman kobranın yaşadığı yerin yakınına süt koysam, daima içmeye geliyor. Onu görmeye tepeye gittiğimde, bana asla zarar vermiyor" diye konuştu. Kızının evliliğinden dolayı mutlu olduğunu belirten Dyuti Bhoi ise, "Bimbala hastaydı. Onu tedavi ettirmek için paramız da yoktu. Ama yılanı sütle beslemeye başladığı zaman iyileşti. Bu nedenle de yılana aşık oldu" şeklinde konuştu. Das, düğün gününden beri yılanın yaşadığı tepenin yakınlarındaki bir kulübede yaşıyor.
Hindistan'da yılanlar, özellikle de kobralar, dini bir simge olarak görüldüğünden saygı gösteriliyor. Bu yılın başlarında Bhubaneswar yakınlarında bir kabile kızı da köpekle evlenmişti