Hocalar Köyü Merkez Uşak

DeMSaL

Özel Üye
#1
Sponsorlu Bağlantılar
Hocalar Köyü Uşak Merkez - Hocalar Köyü Bilgileri - Hocalar Köyü Hakkinda - Hocalar Köyü ResimleriHocalar, Uşak ilinin Merkez ilçesine bağlı bir köydür.

İlçe: MERKEZ - İl: UŞAK

Köy Muhtarı: YAŞAR ÇELEBİ

Muhtarlık Erişim Bilgileri:

Telefon: Bilgi yok

Demografik Bilgiler:

Nüfusu:

2000: 123

1997 : 100

İle Uzaklığı: 12 km

İlçeye Uzaklığı: 12 km

Rakım: m

Tarihi
Köyün tarihi hakkında bilgi yoktur.

Kültür
Yemekleri; keşkek, topalak.

Coğrafya
Uşak merkezine 12 km uzaklıktadır. merkezezin güneyinde. yolumuz yaz ve kis aciktir. Köyümüzün sulak araziye sahiptir. Arazinin Sulanması elektirikle sağlanmaktadır. 2500 dünüme yakın arazimiz 1984 yılında Ağaçlandırılmıştır. Çoğuğnluğu Çam Ağaçı olup Köyümüze güzellik katmakdadir.

İklim
Köyün iklimi, karasal iklimi etki alanı içerisindedir.

Ekonomi
Köyün ekonomisi tarım ve hayvancılığa dayalıdır. sulak bir bölge olmasından dolayı köyde ençok şeker pancarı ve haşhaş, hayvancılık için ise mısır yetiştirilip silaj adı verilen (besi turşusu)yapılmaktadır.

Muhtarlık
Yerleşim yerinin köy tüzel kişiliği alması ile birlikte köyün tüzel kişiliğini temsil etmesi için köy muhtarlık seçimleri de yapılmaktadır.

Seçildikleri yıllara göre köy muhtarları:

2009 yaşar çelebi
2004 - Yaşar Çelebi
1999 - Bayram Alper
1994 - Bayram Alper
1989 - Bayram Alper
1984 -Bayram Alper

Altyapı bilgileri
Köyde, ilköğretim okulu vardır ancak kullanılamamasının yanı sıra taşımalı eğitimden yararlanılmaktadır. Köyün hem içme suyu şebekesi hem kanalizasyon şebekesi vardır. Ptt şubesi yoktur ancak ptt acentesi vardır. Sağlık ocağı ve sağlık evi yoktur. Köye ayrıca ulaşımı sağlayan yol asfalt olup köyde elektrik ve sabit telefon vardır.Ayrıca köyümüze yeni yeni internet ağı da kurulmaktadır...


Kaynak : Vikipedi, özgür ansiklopedi
Kaynak : Yerel Net

Köyünüze ait bilgi ve resimleri bu konu altında paylaşabilirsiniz