Hollywood Saç Uzmanlarından Altın Öneriler

#1
Sponsorlu Bağlantılar
Hollywood starları gibi parlak ve kusursuz saçlara sahip olmak için Hollywood’un en ünlü saç uzmanlarına kulak verin.


20'LER.

Bakım yapmaya zaman ayıramasanız bile saçlarınızın parlak ve sağlıklı göründüğü harika yıllardasınız. Dikkat etmeniz gereken en önemli şey fazla yapılı ve özenilmiş görünmemeleri.

Şekil verirken

Uzun katları tercih edin

Saçınız ister Blake Lively'ninki gibi uzun ve bohem görünümlü ister Anne Hathavvay'inki gibi şık ve omuz hizasında olsun önemli olan katlı bir kesime sahip olmasıdır. Reese Witherspoon'un saç modellerini yaratan ünlü saç stilisti Mark Townsend "Saçlarınız kısa bile olsa katlarınızın mümkün olduğunca uzun kesilmiş olmasına dikkat edin. Böylece hareket kazanırlar" diyor. “Good to Great Hair” kitabının yazarı ve Salma Hayek'in saç stilisti Robert Vetica ekliyor: "Kısa bir saç modeli tek boyda kesilmişse saç ağırlaşır bu yüzden uçlarda mutlaka katlar olmalı."

Her gün yıkamayın

Townsend "Saçınızı her gün yıkarsanız saç derisinin daha fazla yağ üretmesine neden olursunuz" diyor. Egzersiz yapmış bile olsanız duş alın fakat şampuan kullanmayın. Bunun yerine parmaklarınızla başınıza masaj yapın. Böylece saçınızı yağdan arındırarak temizlemiş olursunuz. Ayrıca kullandığınız şampuanın hacim verme özelliğinin olmasına dikkat edin.

Doğru ürünleri seçin

Büyük yuvarlak bir fırça ve hacim verici sprey kullanarak saçlarınızda maksimum hareket yaratabilirsiniz - kimse başının üstünde hareketsiz bir saç kütlesiyle görünmek istemez! Saç diplerinize ve tüm saçınıza hacim verici sprey uygulayarak işe başlayın. Önce saçınızı iki yanda başın üst bölümünde ve arkada olmak üzere dört parçaya ayırın. Yumuşak ve pürüzsüz saçlar için fön makinesi ve yuvarlak fırçayla her bir bölüm üzerinden defalarca geçin. Saçınız kuruduğunda ayırdığınız bölümleri bükerek tokayla tutturun. Yaklaşık 10 dakika bekledikten sonra tokaları çıkarın ve saçınızı açarak parmaklarınızla şekillendirin. Eğer zamanınız kısıtlıysa saçınızı henüz nemliyken ortadan ayırın ve iki yandan gevşek bir şekilde örün. Saçlarınız tamamen kuruduğunda örgülerinizi açın ve parmaklarınızı kullanarak dağınık dalgalar yaratın.