Huzur İlköğretim Okulu Odunpazarı Eskişehir

SeLeN

Yönetici
Editör
#1
Sponsorlu Bağlantılar
Huzur İlköğretim Okulu Hakkında - Huzur İlköğretim Okulu Tanıtım - Huzur İlköğretim Okulu Resimleri - Huzur İlköğretim Okulu İletişim

Huzur İlköğretim Okulu Hakkında Bilmek İstedikleriniz :

Okulumuz 27 Eylül 1978 yılında yarı karkas yığma bina olarak yapılmıştır.İnşaat alanı 384 m2 .(24*16), bahçe alanı ise 5600m2'dir.Okul adını, mahallede Hacı Süleyman Çakır tarafından maddi durumu iyi olduğu halde bakacak kimseleri bulunmayan bakıma muhtaç kişiler için yaptırılan Huzur evine izafeten Huzur İlkokulu olarak ismini almıştır.

Huzur Mahallesi Eskişehir'in güneydoğu kesiminde kurulmuştur.Yerleşim yeri olarak Devlet Hastanesinin üst kısmındaki yamaç kesimde yer alır.Yerleşim 1960'lı yıllarda başlamıştır.Mahalle Erenköy, Yenidoğan, Alanönü ve Gökmeydan Mahalleleri ile komşudur.Mahallenin güneyinde bulunan bağlık alan şimdi ise yerleşim yeri olarak yapılandırılmıştır.

Mahalle çoğunlukla kırsal kesimden göçle gelen kişilerce oluşturulduğundan gelenek ve göreneklerini devam ettirmektedirler.Mahallede aileler sıkı bir dayanışma halindedirler.

Okulumuz 10 derslikli olup , 9dersliği sınıf bir dersliğide Bilişim Teknolojileri Labaratuvarı olarak kullanılmaktadır 2009/2010 Eğitim öğretim yılından itibaren Anasınıfı açılmıştır.Okulumuzun şu anda derslik sayısının yetersizliğinden dolayı II Kademesi bulunmamaktadır.Okulumuzda halen 10 öğretmen 2 idareci 1 memur biri de hizmetli olmak üzere 15 personel görev yapmaktadır.

Huzur İlköğretim Okulu Bilgileri ve iletişim Adresleri :

Okulun Bulunduğu İlçe: Odunpazarı
Okulun Telefonu: 2222374510
Okulun Faksı: 2222276856
Okulun Adresi: HUZUR MAH.KAYALI DERE CAD.NO:87 /ESKİŞEHİR
Okulun Web Adresi:
http://eskhuzurioo.meb.k12.tr
Okulun E-Posta Adresi: 968643@meb.K12.tr
Okulun Müdürü: MUAMMER KARAMAN
Okulun Ulaşım Bilgileri: OKULUMUZ HUZUR MAHALLESİNDE BULUNMAKTADIR OKULUMUZA MAVİ 10 VE SİYAH 24 NUMARALI OTOBÜSLER GELMEKTEDİR. AYRICA 20 NUMARA GELMEKTEDİR
Metropol İçi / Dışı : İçi
Ulaşım Durumu : Karayolu
Lojman Durumu: Yok
Bölgedeki Kiralık Konut Durumu : Sıkıntı Yok


Huzur İlköğretim Okulu Resimleri :Kaynak : webrehberi.biz - okulweb.meb.gov.tr - www.meb.gov.tr

Okul Hakkında Daha Fazla Bilgi İçin Tıklayınız