İbretlik Hatıralar - Osman Şimşek

DeMSaL

Özel Üye
#1
Sponsorlu Bağlantılar
İbretlik Hatıralar - Osman Şimşek kitap tanıtımı - kitap özetiKitabın künyesi
İbretlik Hatıralar ( M.Fethullah Gülen'in Ruh Dünyasına Ayna )
Osman Şimşek

Işıl Yayınevi

» Diğer

Mart 2010, 304 sayfa, ISBN: 9789752783676


Kitap hakkında

Muhterem Fethullah Gülen’in başlattığı “Gönüllüler Hareketi”, kavga ve çatışma yerine, sevgiye dayanan, insanı öne çıkaran, diyalog ve uzlaşma yoluyla büyük barışı hedefleyen sadece İslam coğrafyası için değil insanlık adına da mühim bir harekettir.

Osman Şimşek, Sayın Gülen’i ve “Gönüllüler Hareketi”ni daha yakından tanımak isteyenlere bir kapı aralıyor “İbretlik Hatıralar” ile.

Belli bir konunun derinlemesine tahlili mahiyetinde olmayan, karşılıklı hasbihâl şeklinde cereyan eden kısa sohbetlerden istifade edilmesi amacı ile kaleme alınan eserde, Muhterem Gülen’in, bir çay sırasında, yemek esnasında ya da üç beş kişi ile sohbet ettiği zamanlarda anlattığı mevzular ve ders alınacak vak’alar kendi dilinden aktarılıyor.

Allah yolunda hizmete ilk gönül verenlerin fedakârlık, sadakat ve vefa örneklerini, dinimizin engince yaşanabilirliği ve göz alıcı güzelliklerini hadiselerin diliyle ve Hocaefendi’nin ahvali ile anlatan “İbretlik Hatıralar”, okuyucuya yeni ve farklı vadilerde seyahat imkânı tanıyacak.

“İbretlik Hatıralar nihayet deryayı işaretleyen bir damladan ibaret. Kim bilir, belki de o büyük cisimleri küçük gösteren cinsten bir (konveks) tümsek aynadır. Fakat dışbükey bile olsa bu da bir ayna; doğru bakanlara mutlaka bazı yüce hakikatleri hatırlatacak olan basit bir vasıta.”

Kitap kapağı