İlker Özcan - İlker Özcan kimdir - İlker Özcan biyografisi

#1

İlker Özcan - İlker Özcan kimdir - İlker Özcan biyografisi konusu hakkında yazılan mesajlar

Sponsorlu Bağlantılar
İlker Özcan

15 Nisan 1979 Mersin doğumlu İlker Özcan 5 yaşında müzikle buluştu, 10 yaşından itibaren özel gitar ve piyano dersleri alaya başladı. Mersin’de doğup büyüyen sanatçı, yurt dışında 1.5 sene yabancı dil eğitimi aldı. Müzikal eğitimini devam ettirmek isteyen İlker Özcan, bu yıl konservatuar sınavlarına hazırlanıyor.

Büyük ozanlarımızdan Karacaoğlan, Pir Sultan Abdal ve Yunus Emre’nin yazmış oldukları sözlere hayran olan ve onları ruhunda hisseden İlker Özcan, o duyguları, o yaşanmışlıkları bugün hiçbir söz yazarının yazabileceğine inanmıyor. İlker Özcan’nın bugüne kadar yaptığı 150 şarkının söz ve müziği kendisine ait. Sözleri Karacaoğlan’a bestesi İlker Özcan’a ait olan “Ela Gözlüm” adlı şarkıyı yorumlayan Haluk Levent ise “o geleceğin Aşık Veysel’i olmaya aday” diyor.

İlker Özcan’ın “Sana Çıkar Yollarım” isimli albümünde söz-müziği kendisine ait olan 7 şarkısı var. Ayrca albümde bulunan sözleri Yunus Emre’ye ait olan “Uyman Uyman” isimli şiiri henüz 14 yaşındayken bestelediğini söyleyen İlker Özcan “öyle bestelerim var ki Michael Jackson bile okuyabilir” diyor.

Yeni albümünün ilk klibi “Biz Ayrıldık” adlı şarkısına çekildi. Yönetmenliğini Kubilay Kasap’ın yaptığı ilk klibi beğeniyle izlenen İlker Özcan, önümüzdeki günlerde, “Değmeli” adlı türküye Mersin’de Hakan Yonat yönetiminde bir konser klibi çekmeye hazırlanıyor.alintidir