İMAJİNASYON ( Görselleştirme ) ALIŞTIRMASI

Dine

Özel Üye
#1
Sponsorlu Bağlantılar
1. Gözerinizi kapatın. Kendinizi güvenli biryerde hayal edin. Detaylara dikkat edin. Ne hissediyorsunuz? Yanınızda biri var mı yoksa yalnız mısınız? Sadece görüntüleri kullanın sözleri veya düşünceleri değil. Bırakın görüntüler kendiliğinden gelsin. Eğer bazı talimatlar uygulanamıyorsa onları önemsemeyin.

2. Gözlerinizi kapalı tutmaya devam edin. Bu resmi silin. Şimdi kendinizi çocukken üzücü bir durumda hayal edin. Neredesiniz? Detaylara dikkat edin. Kaç yaşındasınız? Bu görüntüde sizle birlikte birisi var mı? Nasıl hissediyorsunuz? Zihninizden ne tür düşünceler geçiyor?

3. Şimdi kendinizi evde bir ebeveyninizle birlikte hayal edin. ( Eğer zaten kendinizi evde hayal etti iseniz bu resimde devam edin.)

4. Nasıl hissediyorsunuz? Ebeveyniniz nasıl hissediyor? İçinizden ne düşünüyorsunuz? Ebeveyniniz ne düşünüyor?

5. Hayalinizdeki resimde neler oluyor? Ebeveyninizle aranızda konuşun. Ne söylüyorsunuz? Ebeveyniniz ne söylüyor?

6. Bu resimde ebeveyninizin değişmesini istediğiniz yönleri olup olmadığını düşünün. ( Daha fazla özgür daha duygusal daha fazla dinleyen daha az eleştirel daha iyimser daha yetkin gibi ) Zihninizdeki resimde ebeveyninize ondan değişmesini istediğiniz yönlerini söyleyin. Ebeveyniniz nasıl karşılık veriyor?

7. Bir sonraki görüntüde ne oluyor? Görüntüyü sahne sonlanıncaya kadar sürdürün. Sahnenin sonunda ne hissediyorsunuz?

8. Şimdi bu görüntüde çocukken hissettiğiniz hissi kendinizde tutun bu görüntüyü kaldırın ve aynı hissi hissettiğiniz şimdiki yaşamınızdan bir görüntü bulun. Bu resimde ne oluyor? Ne düşünüyorsunuz? Ne hissediyorsunuz? Eğer resimde başka birisi daha varsa ona değiştirmesini istediğiniz şeyleri söyleyin. Size nasıl karşılık veriyor?

9. Resmi silin ve güvenli alanınıza geri dönün. Gevşeme hissinin zevkini çıkarın. Şimdi gözlerinizi açın.