imamın manken kızı adlı romanın özeti

  • Konuyu başlatan Kayıtsız Üye
  • Başlangıç tarihi
K

Kayıtsız Üye

#1

imamın manken kızı adlı romanın özeti konusu hakkında yazılan mesajlar

Sponsorlu Bağlantılar
emine şenlikoğlunun imamın maken kızı adlı romanın özetini hiçbir yerde bulamıyorum ve bana acil lazım

Olayın özeti: Babasının, yaptıklarından, söylediklerinden, anlattıklarından, değerlerinden nefret eden bir kızın hikayesini anlatmaktadır bu kitap.
Yaşadıkları kötü evden bıkıyor ve daha zengin daha olanaklı daha rahat şartlarda yaşamak istediği için sürekli isyan ediyor. Evlerinde televizyon bile olmadığı için sürekli komşuları olan Fatoş teyzesine gidiyordu. Fakat bu Fatoş teyze eskiden kadın satan bir insandı ve imamın kızı Fatma bunu bilmiyordu daha doğrusu çoğu mahalleli bilmiyordu. Fatma sürekli onlarda kala kala Fatoş onun aklına çelmeyi başarmıştı. Sen çok güzelsin bacakların sütun gibi çok güzel diyerek onun aklını çeldi ve manken olması için çabaladı. Aslında Fatma çok fazla kitap okuyan çok zeki bir kızdı aynı zamanda hafızdı. Yakup imam kızının hiçbir şekilde kötü alışkanlığa başlamasını istemiyordu ancak başaramamıştı. Fatma artık kafasına koymuştu ve rahat olmak istiyordu. Fatma evi terk etti herkezi perişan bıraktı. Evi terk ettikten sonra baş örtüsünü açtı mini etekler giymeye başladı. Fatma fazlasıyla yoldan çıkmaya başlamıştı. Çok fazla mankenlik ajansı değiştirdi en son birinde uzun süre kaldı patronu çok iyi bir adamdı. Ajanstan üç,dört arkdaşıyla ortaklaşa ev kiraladılar. En başlarda hayatından memnundu ancak sonralarda ne hale geldiğini görerek karamsarlıklara düşmeye başladı. Beraber ev kiraladıkları arkadaşlarının kötü alışkanlıkları vardı. Her akşam barlara diskolara gidiyorlardı. Her ay başka bir erkekle arkadaşlık yapıyorlardı. Fatma bu durumdan rahatsız oluyordu o bu kadarına bulaşmamıştı. Küçükken babasının ona söyledikleri akınla geliyordu anlattıklarını hatırlıyordu buna engel oluyordu. 2 tane arkadaşını imana çevirmişti. Hatta bir tanesi kapanmıştı namaza başlamıştı. Fatma buna çok seviniyordu yalnız ınları bile imana namaza döndürdü kendini hale düzeltemiyordu. En sonunda ailesini çok özleyen Fatma dayanamadı ve geri dönme kararı aldı. Arkadaşları onun gideceğine çok üzüldü. Sonuçta üzerlerinde emeği çoktu ama Fatma kararlıydı. Artık eşyalarını topladı ve eve döndü. Babasının imamlığını yaptığı camide cenaza namazı kılınıyordu. Fatma büyük bir korku ile cenaze alanına gitti ver babasının yakın arkadaşını gördü. Babasının yakın arkadaşı, Fatmaya babasının öldüğünü söyledi. Fatma şok olmuştu resmen. Tabutun yanına gitti ve yakardı babasından sonszlarca özür diledi baba ben dödüm affet diye sayıkladı düzeldim seni çok seviyorum diye diye perişan oldu. Sonra babasının yakın arkadaşı Fatma’nın yanına yaklaştı ve bu korku sana yeter bak baban duvarın dibinde sevincinden şoke olmuş saka bakıyor der ve ayrılık biter.
 

Son düzenleyen: Moderatör:
#2
Alttaki linkten word belgesi olarak indirebilirsiniz.


İndir

Linke tıkladıktan sonra şimdi indir yazan yere tıklayın, geri sayım bittikten sonra link görünecektir tıklayıp bilgisayarınıza kaydedin.

Kolay gelsin