İnnâ lillâhi ve innâ ileyhi Raciûn ne demek

#1
Sponsorlu Bağlantılar
İnna lillahi ve inna ileyhi raciun nedir
İnna lillahi ve inna ileyhi raciun anlamı
İnna lillahi ve inna ileyhi raciun hakkında bilgi


İnnâ lillâhi ve innâ ileyhi Raciûn

Biz Allah’a âidiz ve vakti geldiğinde elbette O’na döneceğiz.


EÛZÜ BİLLÂHİ MİNEŞŞEYTANİR RACÎM.
BİSMİLLAHİR RAHMANİR RAHÎM

Andolsun Ki, Sizleri Biraz Korku, Biraz Açlık, Biraz Maldan, Candan, Hasılattan Eksiklik İle İmtihan Edeceğiz. Müjdele O Sabırlılara Ki; Bir Musibet Geldiği Vakit “İNNA LİLLÂHİ VE İNNÂ İLEYHİ RACİÛN” (Biz ALLAH’IN(c.c) Kullarıyız, Nihayet Ona Döneceğiz) Derler.. İşte Onlar RAB’LERİNDEN Salâvat’u Rahmet Onlara, Ve İşte Hidayete Erenler Onlar! (ALLAH’IN(c.c.) Salâvatı Bütün Günahların Mağfiretidir.)

=BAKARA SURESİ 155. AYET=

RESÛLULLÂH “SALLALLÂHU ALEYHİ VE SELLEM” Buyuruyor:

Sizden Biriniz Her Şey De “İNNA LİLLÂHİ VE İNNÂ İLEYHİ RACİÛN” Desin, Hattâ Nalının Tasması, (Ayakkabısının Bağı) Kopsa Da, Zira O Musibettir.(368/2)

Bir Adam Musibet Anında “İNNA LİLLÂHİ VE İNNÂ İLEYHİ RACİÛN” Derse, ALLAH(c.c.) O Musibeti Onun Hakkında Hayırlı Kılar Ve Yerinede Onun Razı(Memnun) Olacağı Bir Şeyle Doldurur.(402.6)

ALLAH(c.c.) Buyuruyor: “Sabahleyin, Akşamleyin, Uyurken On Defa “İNNA LİLLÂHİ VE İNNÂ İLEYHİ RACİÛN” (Kuvvet Kudret Ancak ALLAH’INDIR(c.c.) ) Diyen Ümmetine Haber Ver Ki Uykuları Sırasında Dünya Belâları, Geceleyin Şeytanın Hileleri, Sabahleyin Gazabım Onlardan Kaldırılır.”(514/3)

(Dua’nın türkçesi(anlamı) Karaköy Yeraltı Camii(kurşunlu mahsen camii) içindeki türbede asılı panodan alınmıştır.. Diğer yazılarında kaynağına bakarak ona göre karar verebilirsiniz.. Yine emin değilseniz yukarıdaki surenin ilgili ayetinin türkçe mealine bakarsanız daha doğru karar vermiş olabilirsiniz..)