İnönü İlköğretim Okulu Bilgileri Merkez Tekirdağ

SeLeN

Yönetici
Editör
#1
Sponsorlu Bağlantılar
Inönü İlköğretim Okulu Hakkında - Inönü İlköğretim Okulu Tanıtımı - Inönü İlköğretim Okulu Erişim bilgileri - Inönü İlköğretim Okulu Resimleri



İnönü İlköğretim Okulu Tekirdağ Merkez İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur.

Okulun web sitesinden veya aşağıda verilen telefon numarasından; Inönü İlköğretim Okulu öğretmenleri, idari personel, okulun imkanları, Inönü İlköğretim Okulu resimleri (fotoğrafları), okuldaki öğretmen sayısı, öğrenci sayısı, Inönü İlköğretim Okulu öğrencilerinin futbol, basketbol, voleybol v.s. spor dallarındaki başarıları, Inönü İlköğretim Okulu öğrencileri tarafından yapılan tiyatro, müzik ve resim gibi kültürel faaliyetler ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz.

Bağlı olduğu kurum: Milli Eğitim Bakanlığı
Bulunduğu Yer: TEKİRDAĞ / MERKEZ
Adı: INÖNÜ İLKÖĞRETİM OKULU
Adresi: YAVUZ MAH. DEMİR SK. NO:18
Telefon Numarası: 2822612059
Faks Numarası: 2822633671


(ESKİ BİNA) Okulumuz 1900 yılında Ruslar tarafından “Ruhban Okulu” olarak yapılmıştır. Kurtuluş Savaşı sırasında hastane olarak kullanılmıştır. Kurtuluş Savaşı’ndan sonra Kız Sibyan Okulu olarak hizmet vermiş, daha sonra Marifet (Sanat) Okulu olmuştur.

1936 Yılından sonra okulumuzun adı İnönü İlkokulu olmuştur. 1940’ lı yıllarda Erkek Sanat Okulu olarak kullanılmıştır. 1964 Yılında içi ahşap olan Okulumuz büyük onarımdan geçirilerek bu günkü durumunu almıştır.
2007-2008 Eğitim Öğretim Yılında Yeni binamıza geçtik.Yeni binamız eskiden Zübeyde Hanım Kız Meslek Lisesi idi





VİZYONUMUZ;

Örnek alınan ve tercih edilen bir kurum olarak iş birliği, dayanışma, sevgi, saygı ve hoşgörü ortamında; ülkesinin değerini bilen, kendisini geliştirebilen, bilimsel ölçütleri hedef kabul edip, bilgiyi hayatla bütünleştirerek toplum yararına kullanabilen bireyler yetiştirmek.

MİSYONUMUZ;

Bilgi toplumu olma yolunda iletişim araçlarının kolaylıklarından herkesin yararlanmasını sağlamak, öğrencilerin kişisel yeteneklerini geliştirebileceği çalışmalar düzenlemek, idareci, öğretmen ve veli iletişimi güçlendirmek, okulun fiziki kaynaklarını geliştirecek çağdaş bir eğitim ortamı yaratmak.



Detaylı Bilgi için Tıklayınız


webrehberi.biz