Insan vücudunda,kalın bağırsağın temizlenmesi çok önemli

#1
Sponsorlu Bağlantılar
İNSAN VÜCUDUNDA,KALIN BAĞIRSAĞIN TEMİZLENMESİ ÇOK ÖNEMLİGalim USABEKOV

İNSAN VÜCUDUNDA,

KALIN BAĞIRSAĞIN TEMİZLENMESİ ÇOK ÖNEMLİ

Avrupa Ajansı (AVA)
Süleyman Güdül -Antalya

Antalya da ikamet eden Tataristanlı Dr. Galim Usabekov, insan vücudu için kalın bağırsağın mutlaka temizlenmesi gerektiğini belirterek, bu konudaki sorularımızı bir uzman gözüyle açıklamıştır.

S.G. - Vücut nasıl sağlıklı olur ?

Dr. Galim - İnsan vücudunda yaşam sürdüren kötü huylu parazitleri vücuttan atmadıktan sonra, asla sağlıklı yaşam sürmek mümkün değildir.

S.G.- Parazitlerin, insan vücudundaki riski nedir ?.

Dr. Galim - Bugün birçok antibiyotikler vardır, çeşitli parazitlere karşı. O parazitleri vücuttan çıkaramazsan onlar antibiyotikler vasıtasıyla ölürler ama vücut içinden atılmadıklarından dolayı oldukları yere de çürürler. Bu kez de o ölen parazitler vücutta kanser riskini yaratmaktadırlar.
Vücut içinde %70-80 temizlik yapıldıktan sonra o çürümüş parazitlerin vücuda verecekleri risklerden kurtulmuş olur. Aksi takdirde, insan vücudunda vahim sonuçlar meydana getirir.

S.G.- Beslenme konusunda öneriniz ne olur ?.

Dr. Galim _ Doğru beslenme mutlaka olmalıdır. Doğru beslenmeyi de yaparken asla proteinlere karbon hidrat karıştırmamak gerek.Abu cubur yemek yemek asla olmamalı. Terlemek çok önemli. Terleyerek toksinleri rahatlıkla vücuttan dışarı atmış oluyoruz. Yürümek, hem de günde en az yarım saat yapılmalı. Bunun yanı sıra Yogo ve nefes hareketleri yapmakta çok önemlidir.

S.G. - İlaç kullanma konusundaki görüşleriniz, bir hekim olarak nedir ?.

Dr. Galim – İlaçsız asla tedavi olmaz. Ama bizim sistemde hasta olan organa bomba gibi ilaç da atılmaz. Aşırı ilaç kullanmak, sadece vücudu ilaca teslim etmek ve vücutta temizlik yapmamak, çok büyük hatadır.

S.G. - Kalın bağırsağın temizlenme olayı ne kadar süredir, söz konusu olmakta ?.

Dr. Galim – Tibet’te araştırmacılar 6000 yıl öncesine ait bazı belgeler buldular. Bu belgeler tamamen insan vücudundaki kalın bağırsağın temizliğinin yapılması ve bu kalın bağırsağın temizliğinin yapılmadığı takdirde insan vücudunu ne gibi tehlikeleri beklediğini yazmaktaydı.

S.G. - Bu konuda başka çalışmalarda yapılmış mı ?

Dr. Galim - Evet birçok çalışmalar yapılmış. Bunlardan en önemli çalışmalardan bazıları şunlardır. Bal kabağının içini boşaltıp, Hindistan’da bulunan gümüşlü sulardan doldurup, kamışla bu suyu makattan içeri veriyorlarmış. Su kalın bağırsağa doluyor ve sonra dışkı ile birlikte dışarı çıkıyormuş.
İbni Sina ve Arnstone kitaplarında yaptıkları açıklamalarında ise, bu kalın bağırsak temizlik işinin, insanın kendi idrarını kullanarak yapıldığını ve en güçlü temizlik ürünün idrar olduğunu ve bu sistemle en kolay kalın bağırsak temizleme işleminin gerçekleşebileceğini yazmışlardır.
Dünyanın her yerinde, Amerika da ve Rusya’da bunu herkes bilmekte. Sadece bu sistem Türkiye’de henüz bilinmemektedir.

S.G. - Kalın bağırsağın ilişkili olduklarından da, söz edebilir misiniz ?.

Dr. Galim – İnsan vücudunda kalın bağırsağın temizlenmesi en önemli bir şeydir. Sonrada sırayla Karaciğer, böbrekler gibi iç organlarımız gelmekte. Ama öncelikle kalın bağırsak temizlenmeli. Kalın bağırsak temizlenmedikçe diğerlerini temizlemek hiç mümkün olmaz.

S.G. Kalın bağırsağın temizlenmesi nereden ve nasıl yapılması gerek.

Dr. Galim –Kalın bağırsak temizleme işi ancak makattan yapılmaktadır. Lavman sistemiyle. Almanya da, Amerika da, Rusya da bu kalın bağırsak temizleme işlemleri insanlar tarafından yaptırılmakta veya yapılmaktadır.
Vücudumuzda taşıdığımız 1,5 m. Uzunluğundaki kalın bağırsağın içine tıpkı demir bir borudan geçen suyun kireçlerinin yapışması gibi katı atıklarda yapışmakta olmasından dolayı kalın bağırsaktan kana geçmesi gerekenler geçmeyerek, kalın bağırsaktan gelen gıdayı alamayan tam 60 trilyon hücre gıdadan yoksun kalmakta. Bu da vücudumuz için çeşitli hastalıkların çağrışımı demektir.
Kalın bağırsak temiz olmadığı müddetçe alınan gıdalar, hiçbir işe yaramadan direk dışkı olarak vücudumuzdan çıkarlar.
Kalın bağırsaktan o gıdalar geçmeyince, oksijende geçmiyor ve o zaman kan koyu oluyor.
Böylece kalın bağırsağın temizlenmesinin, ne denli önemli olduğunu gördük. Karaciğer ve safra yollarının da o denli temizlenmesi gerekir.
Böbreklerin ve idrar yollarının temizlenmesi tamamen kalın bağırsakla alakalıdır. Artık tıbbın gelişmesiyle ameliyatlar ortadan kaldırılmış durumdadır.
Kalın bağırsağın temizlenme işi ancak 40 günde olmaktadır. Onun için tam 40 gün temizleme işi her gün aralıksız sürdürülmelidir.
Daima sabah aç karnına yapılmalı ve yenecek yemeklerde ona göre ayarlanmalıdır.
Normal çeşme suyu ile asla laman olayı yapılmamalı. Çeşme suları daima çeşitli bakterileri taşırlar.
Bir uzman tarafından kalın bağırsak temizleme işlemini yaptırmıyorsanız en etkilisi kendi idrarını kullanarak kendi kendine bu işlemi 40 günde yapmış olursun.

S.G. – Bu bir sağlık problemi mi ?.

Dr. Galim – Kişiler için bu Türkiye de sağlık problemi değil. Tamamen eğitimle alakalı olduğundan bu bir eğitim problemidir.
Amerika da ve Rusya da bu eğitim daha ilkokulda çocuklara verilmektedir. Sağlıkla alakalı eğitim ilkokuldan başlar.
Anne sütü bitince ve çocuk yemek yemeye başladığında bu eğitimde çocuk üstünde başlamış olur.
Karışık yemekler, insanlara daima zararlar verir. Midedeki asit iki türlüdür. Birisi karbon hidratlı diğeri ise proteinli.
Yemek esnasında su ve benzeri içecekler içerek midede yemekleri eritecek asitleri köreltiyorsunuz. Asit suyla karışınca özelliğini kaybeder ve asla görev yapamaz.
Suyu hiç içmeyeceksiniz demiyorum. Aksine suyu çok içeceksiniz ama yemeklerden en az 15 dk. Önce veya yemeklerden tam bir saat sonra olmak kaydıyla su içmeye bakın ki midedeki asitler görevlerini yapsınlar.
Suyu daima yemeklerden sonraki normal zamanlarda bol bol için. O zaman asitlerin erittiklerinin işlev yapmalarına yardımcı olur su.

S.G. – Asitli içecekler konusunda ne dersiniz ?.

Dr. Galim – Kola asla içmeyin. Kola içimi birçok ülkede, neredeyse yasaklanmış durumdadır. Fransa başta olmak üzere 18 yaşına kadar olan çocuklar nasıl ki sigara satışı yasaksa, kola satışı da yasaktır.
Mesela bir naylon poşet parçasını kola şişesine atın ve bekleyin. Bir hafta sonra kolada o naylon poşet parçasının eridiğini görürsünüz. Ama aynı poşet parçası açık havada , doğada tam 100 ila 130 yıl arasında erir. Buda kola içince midelerimizin nasıl bir erime hızını ihtiva etmiş kola asit’i ile ne hale gelmekte olduğunu sizlere göstermektedir.

S.G. – Son olarak, yeme konusundaki tavsiyeleriniz ne olabilir ?.

Dr. Galim – Taze sebze yemek insan vücudu için çok yararlıdır. Kızarmış etler karaciğerin düşmanlarıdır. Hele ki birkaç gün beklemiş etlerin vücuda hiçbir yararı asla olmaz. Yeni kesim ve suda pişmiş veya haşlanmış etler daha verimlidir.
Et yiyene kadar bir avuç ceviz yiyin. Etten alınacak proteinden daha kaliteli ve daha güçlü, enerji verir ve mide asla zorlanmaz.
Daima yemekler bir övün de bitirilecek şekliyle yapılmalı. İkinci övüne yemek asla bırakılmamalı. Çünkü arta kalan yemekler havadan durdukları müddetçe bakteri üretirler. Buda insan vücudu için bir sakınca teşkil eder.
Sofrada daima tek yemek yemeyi öğrenmeliyiz. 20 dk. Sonra yemek vücut içinde zehir olur. O yemek havadan aldığı parazitleri bünyesine çeker ve yiyene aktarır ki, bu insan vücuduna yaramadığı gibi, o vücudun ölmesine yardımcı olur.