Internet Explorer 9'da neler olacak?

Dine

Özel Üye
#1
Sponsorlu Bağlantılar
Internet Explorer 9'da neler olacak?Microsoft yaptığı açıklama ile Internet Explorer 9'da HTML5 desteğinde, H.264 kullanılacağını açıkladı.

Microsoft'tan Dean Hachamovitch, endüstri standartlarında, kendisini kanıtlamış ve standart bir codec açıklamasını yaptı. Internet Explorer 9, HTML5 'te sadece bu codec'i kullanacak.

H.264 hem Windows PC'lerde, hem de Mac'te destekleniyor. Firefox'un geliştiricisi Mozilla bu konuda daha önce karşıt görüşlerini açıklamıştı.

Sorun H.264'ün lisans gerektiren bir codec olması ama Hachamovitch, lisans ücreti ödemek istemeyen geliştiricilerin Windows 7 içerisindeki H.264 codec'ini ve donanım hızlandırma desteğini kullanabileceğini belirtti.Flash ile ilgili olarak da önemli bir açıklama yapıldı. Şu sıralarda Apple ve Adobe kavgası kızışıyor ve Apple taşınabilir dokunmatik cihazlarında Flash'ı yasaklamış durumda.

Ancak Microsoft, Flash'taki kusurların giderilmesi için Adobe ile çalıştıklarını ve çalışmaya devam edeceklerini belirtiyor.

Microsoft, Flash'In internette yaygın kullanılan bir standart olduğunu ve uzun süre böyle kalacağını vurguladı. HTML5'in de istikrar, güvenlik ve performans sorunlarını çözmekte yardımcı olacağını belirtti.

Kısacası Microsoft en yaygın çözüme destek verirken, geleceğin potansiyel çözümleri üzerinde de çalışmayı sürdürüyor ve Flash kavgalarının dışında kalarak dengeli bir yaklaşım sergiliyor.​