iPhone'a Ringtone (Melodi) Yapımı nasıl Olur

#1

iPhone'a Ringtone (Melodi) Yapımı nasıl Olur konusu hakkında yazılan mesajlar

Sponsorlu Bağlantılar
iPhone'a Ringtone (Melodi) Yapımı nasıl Olur

Öncelikle iPhone'a installerden Skrew Common adlı platformu yüklemelisiniz.
installer'e giriyoruz.
Source yani (kaynak) bölümüne girip, http://i.danstaface.net adresini kaynaklarımıza ekliyoruz. Yenilenmesini bekliyoruz.
Yenileme işlemi bittikten sonra, kategorilerimiz arasından Multimemedia kategorisine giriyoruz.
Burdaki Ringtones adlı uygulamayı iPhone'a yüklüyoruz.
Kurulduğunda yukarıdaki resimdeki gibi Ringtone uygulaması springboard'a gelicektir.
Resimde görüldüğü gibi (Push & build')ekrana bir kere dokunup programın menülerine giriş yapıyoruz.
Star converting diyerek işlemlere başlıyoruz. Buraya kadar herşey basit.
Program burda internet bağlnatımızı ve Hafızamızı ve melodi yollarımızı kontrol ediyor. Bu kontroller bittikten sonra bizi doğrudan mp3lerimizin olduğu yere götürüyor.
Buradan da hangi sanatçının mp3'ü kullanacağımızı seçiyoruz. Seçtikten sonra sanatçının kaçtane parçası varsa hepsi karşımıza gelecek.
Hangi parçayı melodi yapacaksak o parçanın üzerine tıkladığımızda karşıma yukarıda ki resimde gördüğümüz gibi bir manü gelecek. Buraya dikkat!. Eğer Quick Conversion dersek bize hiç bir seçenek sormadan o parçayı olduğu gibi melodi yapacaktır. Bu hiçte kullanışlı olmayan birşey. Koca parçayı tamamen melodi yapması hem uzun sürer hemde gereksiz olur. O yüzden advanced Conversion diyoruz. Bu seçenek bize bir parçanın hangi saniyeler arasını seçmemizi soracaktır. Aşağıda görüldüğü gibi.
Gördüğünüz gibi Start ve Lenght ayarlarımız mevcut. Burda start kısmında parçanın neresinden alacağınızı ayarlaya biliyorsunuz. Preview'i açarsanız aldığınız yeni o anda da dinleyebilirsiniz. Ayarlamaları yaptıktan sonra Convert Now diyoruz.
Convert işlemi yapılıyor.
Convert işlemi bittikten sonra springboard'a dönüp, Ayarlar->Ses->Melodi
diyerek convert ettiğimiz melodiyi orda görüyoruz.
Not: SİZE TAVSİYEM EN FAZLA 5 MELODİ YAPIN. 6 VE ÜZERİ YAPTIĞINZ MELODİLER BİR ZAMAN SONRA KENDİLİĞİNDEN KAYBOLUYOR. BAZEN TELEFONUN KİLİTLENMESİNE BİLE NEDEN OLUYOR. AMA 2 AYLIK TEST SÜRECİNDE 5 MELODİNİN HERHANGİ OLUMSUZ YANİ TARAFIMCA GÖRÜLMEMİŞTİR.ALıntı