Işıkköy Akhisar Manisa

DeMSaL

Özel Üye
#1
Sponsorlu Bağlantılar
Akhisar Işıkköy Köyü - Işıkköy Köyü Hakkında - Işıkköy Köyü Tanıtımı - Işıkköy Köyü ResimleriKöy Muhtarı: Mehmet Hüseyin ŞEN

Muhtarlık Erişim Bilgileri:

Telefon: 0 (236) 425 21 33

Cep Telefonu: 0 (533) 816 66 22

Işıkköy, Manisa ilinin Akhisar ilçesine bağlı bir köydür.

Tarihi

Köyün adının nereden geldiği ve geçmişi hakkındaki bilgiler köyün yaşlılarından duyduğumuza göre köyün içideki döşeme taşlarının çok paralak olduğundan ve temiz göründüğünden ve çevredeki köylerden hiçbirinde döşeme taşı bulunmadığı için bizim köyümüze ışıkköy demişler.

Kültür

Köyün gelenek, görenek ve yemekleri . köyümüzün en ünlü yemeği sura.dır.keşkek ve yahnisi köy.düğünlerin mutlaka gelen misafirlere ikram edilir,köyümüz geleneklerine bağlıdır.köyümüz bir yörük köyüdür.

Coğrafya

Manisa iline 57 km, Akhisar ilçesine 19 km uzaklıktadır.köyümüzün dörttarafıda zeytinağaçları vardır.köyümüzde çök güzel zeytin yetişir.köyümüzün batısında dağlar doğusunda büyük bir ova vardır.biz köyümüzü severiz.

İklim

Köyün iklimi, Akdeniz iklimi etki alanı içerisindedir.köyümüzün havası çam ve zeytin kokar.

Nüfus

998
Yıllara göre köy nüfus verileri
2007
2000 604
1997 752

Ekonomi

Köyün ekonomisi tarım ve hayvancılığa dayalıdır.

Altyapı bilgileri

Köyde ilköğretim okulu vardır. Köyün içme suyu şebekesi vardır ancak kanalizasyon şebekesi vardır. Ptt şubesi ve ptt acentesi yoktur. Sağlık ocağı ve sağlık evi yoktur. Köye ayrıca ulaşımı sağlayan yol asfalt olup köyde elektrik ve sabit telefon vardır.Kaynak : Yerel Net , Vikipedi, özgür ansiklopediKöyünüze Ait Bilgi ve Resimleri Bu Konu Altında Paylaşabilirsiniz