İsmil Atatürk İlköğretim Okulu Karatay Konya

SeLeN

Yönetici
Editör
#1
Sponsorlu Bağlantılar
İsmil Atatürk İlköğretim Okulu Hakkında - İsmil Atatürk İlköğretim Okulu Tanıtım - İsmil Atatürk İlköğretim Okulu Resimleri - İsmil Atatürk İlköğretim Okulu İletişim


Ismil Atatürk İlköğretim Okulu Konya Karatay İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur. Okulun web sitesinden veya aşağıda verilen telefon numarasından; Ismil Atatürk İlköğretim Okulu öğretmenleri, idari personel, okulun imkanları, Ismil Atatürk İlköğretim Okulu resimleri (fotoğrafları), okuldaki öğretmen sayısı, öğrenci sayısı, Ismil Atatürk İlköğretim Okulu öğrencilerinin futbol, basketbol, voleybol v.s. spor dallarındaki başarıları, Ismil Atatürk İlköğretim Okulu öğrencileri tarafından yapılan tiyatro, müzik ve resim gibi kültürel faaliyetler ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz.

İsmil Atatürk İlköğretim Okulu Tarihçesi:

İsmil, 1927 yılında köy iken, Atatürk İlkokulu üç yıllık ilkokul olarak öğretime başlamıştır.
1938 yılında 5 yıllık ilkokul açılmıştır. Bu binanın 4 sınıf, 1 salon, 1 öğretmen odası vardır.
1927 yılında yapılan bina yıkılmaya yüz tutunca ve öğrenci sayısının artması nedeniyle 1975 yılında eski okul binası yıkılarak, yerine 5 dersliği, 1 öğretmenler, 1 müdür odası ve salondan oluşan okulun; daha sonra artan öğrenci sayısı nedeniyle 1992 yılında ikinci katı faaliyete geçirilmiştir.
Okul binasında 10 derslik, 1 müdür, 1 öğretmenler, 1 harita ve arşiv odası bulunmaktadır.
1993 yılında okul ilköğretim okuluna dönüştürülmüş; 1995-1996 eğitim-öğretim yılında İsmil ortaokuluyla birleştirilmiştir.
Aralık 2008 de okulumuza ek bina yapılması ile birlikte okulumuzda 16 Derslik, 1 Anasınıfı, 1 Öğretmenler odası, 1 Müdür yardımcısı odası, 1 Müdür odası,1 BTS, 1 Spor malzeme odası ve kalorifer dairesi bulunmaktadır.

İsmil Atatürk İlköğretim Okulu Bilgileri ve iletişim Adresleri :

Bağlı olduğu kurum: Milli Eğitim Bakanlığı
Bulunduğu Yer: KONYA / KARATAY
Adı: ISMİL ATATÜRK İLKÖĞRETİM OKULU
Adresi: Çeşme Mah. ismil Kasabası Karatay/ KONYA
Telefon Numarası: 3323862008
Faks Numarası: 3323862008
E-mail Adresi:
ismilataturk@gmail.com
Web Adresi: - http://www.ismilataturk.meb.k12.tr

İsmil Atatürk İlköğretim Okulu Resimleri:Kaynak : webrehberi.biz - okulweb.meb.gov.tr - www.meb.gov.tr