İstanbul Gelişim Orkestrası JCS

KaRDeLeN

Özel Üye
#1
Sponsorlu Bağlantılar
İstanbul Gelişim Orkestrası JCS

40.yılını sahnede kutlayan Türkiyenin en önemli sanatçı ve aranjörlerini bünyesinde barındıran “İSTANBUL GELİŞİM ORKESTRASI” 10 Nisan Cumartesi gecesi JC’S de1969 yılında Selçuk Başar , Attila Özdemiroğlu , Uğur Başar , Neco , Asım Ekren ve Garo Mafyan tarafından kurulmuştur.23 kişilik kadrosuyla ilk konserini Şan tiyatrosunda veren Gelişim aynı dönemde Egemen Bostancı ve Bülent Evci’nin işlettiği Lalezar gece klübünde 23 kişilik kadrosuyla sahne almıştır.
1970 yılından itibaren çekirdek kadrosuyla yoluna devam eden İstanbul Gelişim çeşitli klüplerde sahne almaya devam etmiş ve aynı yıllarda popular olmuş onlarca şarkıcının albümlerinde icracı besteci ve aranjör olarak yer almıştır.

1980 yıllarının başında Türkiyede ilk multi channel recording studio’sunu açarak müzik sektörünün tam gündemine oturmuş ve 1998 yılına kadar binlerce prodüksiyona hayat verirken pop müziğinin gelişmesinde ve yönlendirilmesinde en büyük rolü oynamıştır. Halen rahmetli Selçuk Başar’ın haricindeki kurucu kadrosuyla orkestraya dahil ettikleri 4 genç müzisyenle sahne performansı vermeye devam eden İstanbul Gelişim Orkestrası çeşitli klüplerde rutin performanslar vermekte , özel balolarda ve gecelerde sahne almaya devam etmektedir. Selçuk Başar besteleri Neco tarafından çeşitli yurtiçi ve yurtdışı yarışma ve festivallerde seslendirilmiştir..

NECO :VOKAL
MERT EKREN :VOKAL
MELTEM ÖZCAN :VOKAL
UĞUR BAŞAR :BAS
GARO MAFYAN :KEYBOARDS
ATTİLA ÖZDEMİROĞLU :TROMBON,FLÜT,KEMAN
ONUR NAR : PERKÜSYON
ERHAN SEÇKİN : DAVUL
KORHAN EROL