İstanbul Kıyamet Vakti-Yaratıklar

#1
Sponsorlu Bağlantılar
Küçük Fare
Her yerde bulunabilen, en felaket ortamlarda bile sağ kalmayı başarmış, bildiğimiz kedi yiyen sıçanlar. Isırıklarından kana karışan toksin ve bakteriler sorun yaratabilir.
Etleri sert ve kayış gibi olduğu için en ucuz et türüdür.

-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-İri Fare
Yerin derinliklerinde yaşayan sıçan türü. Yeryüzündeki kuzenlerine göre çok daha vahşi ve tehlikelidirler. Isırıklarının ciddi zehirleyici etkileri vardır. Çok iyi göremezler ama hassas burunları ve havadaki çok ufak titreşimleri bile hissetmelerini sağlayan bıyıkları vardır.

Meteordan sonra yeryüzüne de yayılmış olan bu türe halk arasında “İnek” de denilir. Bu ismi tatlarının sığır etine benzerliğinden değil boyutlarından ötürü almışlardır. Yine de leziz “inek kebabını” satın aldığınız zaman etin kaynağının bu yaratıklar olduğuna emin olabilirsiniz.


-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-Cin
Saklı türlerin düşük zekalı ama organize yaratıkları. Afetten sonra çoğu cin kabilesinin yer altı yerleşimleri yıkılmış ve bu sefil yaratıklar yeni arayışlar içine girmişlerdir ki bu arayışları onları yeryüzüne de çıkarmıştır.
Cinler tek kaldığında korkak ama grup olarak korkulması gereken vahşi bir türdür. Kabile anlayışına sahiptirler. Kabile şamanları, savaş şefleri ve şefler önemli mevkileri oluşturur. Kabileler güçlerinin yetmediği durumlarda kolayca ittifak kurar, kaynaşır ve ürerler. Yine de bir cin topluluğunda birilerinin anlaşmazlık sonucu ölmediği gün hemen hemen hiç yoktur.


Zekalarının geriliği yüzünden kendileri teknoloji geliştirememiş veya karşılaştıkları diğer medeniyetlerden teknoloji öğrenememişlerdir. Bu nedenle Tüftüf ve çivili kemikten daha gelişmiş silahlara korkuyla yaklaşırlar.
Saklı türler arasında hor görülür ve başta Meran’lar tarafından köle olarak kullanılırlar.-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-
Kuklacı tarafından afet sonrasında geliştirilmiş yeni bir ırk. İnsanlar kadar zekidirler ve yine insanlar kadar karmaşık bir toplumsal düzene sahiptirler. Bir zamanlar müttefik olmuş bu ırk, insanlarla neredeyse topyekün savaş halindedir. Yine de fareadamlarla yenilenebilecek bir müttefiklik kimilerinin en büyük umudu olmaya devam etmektedir.
-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-


Kurtadam

Saf, kirlenmemiş, evcilleşmemiş vahşiliğin ete kemiğe bürünmüş hali. Toplulukları ve geçmişleri hakkında pek birşey bilinmiyor.

-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-