İstanbul Teknik Üniversitesi Meslek Yüksekokulu Bilgileri

SeLeN

Yönetici
Editör
#1
Sponsorlu Bağlantılar
Teknik Üniversitesi Meslek Yüksekokulu İletişim - Teknik Üniversitesi Meslek Yüksekokulu tarihçe - Teknik Üniversitesi Meslek Yüksekokulu resimleri - Teknik Üniversitesi Meslek Yüksekokulu - Teknik Üniversitesi Meslek Yüksekokulu myo - myo - meslek yüksek okulları


İ.T.Ü. Meslek Yüksekokulu 1995 yılında Denizcilik Bölümü Gemi Makineleri İşletme, Güverte ve Deniz Haberleşme Programları ile Şişli Belediyesi eski binasında Eğitim-Öğretime başlamıştır.
1996 yılında Deniz Haberleşme Programı kaldırılmış öğrencileri Güverte Programına intibak ettirilmiştir. Aynı yıl Meslek Yüksekokulu, Pendik Anadolu Denizcilik Meslek Lisesi binasının bir bölümüne taşınarak Eğitim-Öğretimini sürdürmüştür.
Ancak bina ve altyapı eksiklikleri nedeniyle 2001 yılı itibariyle öğrenci alımına son verilmiş, Eğitim-Öğretime sadece II.Öğretim Gemi Makineleri Programı olarak devam edilmiştir.
2002-2003 yıllarında Ortaköy’deki Ziya Kalkavan Anadolu Denizcilik Meslek Lisesi ile 2004-2005 yıllarında ise Pendik Anadolu Denizcilik Meslek Lisesi ile ilişkilendirilerek Eğitim-Öğretim sürdürülmüştür.
İ.T.Ü.Meslek Yüksekokulu 2005 yılı itibariyle Mekatronik Laboratuarı Binasına geçici olarak yerleşmiş ve binanın hazırlığı süresince dersler Maden Fakültesi dersliklerinde yapılmıştır.
2006-2007 Eğitim-Öğretim yılında Mekatronik Laboratuarı Binasında yapılan tadilat ile Denizcilik Programları Bölümü’nde; Güverte ve Gemi Makineleri İşletme programları, Teknik Programlar Bölümü’nde; Elektronik Haberleşme ve Endüstriyel Elektronik Programları, İktisadi ve İdari Programlar Bölümü’nde; Turizm ve Otel İşletmeciliği Programı olmak üzere 3 Bölümde Gündüz Öğretim ve II.Öğretim olarak 5’er Programı ile yeniden yapılanmaya gidilmiştir.
2007-2008 Eğitim-Öğretim yılında Mekatronik Laboratuarı Binasının yetersizliğinden Ayazağa Yerleşkesi İ.T.Ü. Rektörlüğü Ek Binasına taşınmış halen Eğitim-Öğretimine bu binada devam etmektedir.

İ.T.Ü. MESLEK YÜKSEKOKULU'NDA AŞAĞIDAKİ BÖLÜM VE PROGRAMLARDA EĞİTİM VERİLMEKTEDİR:

*
DENİZCİLİK PROGRAMLARI BÖLÜMÜ (DZ. ULAŞT. ve İŞLT. PRG. - GEMİ MAKİNELERİ İŞLETME PRG)
*
TEKNİK PROGRAMLAR BÖLÜMÜ (ELEKTRONİK TEKN. PRG. - ELEKTRONİK HABERLEŞME TEKN. PRG.)
*
İKTİSADİ ve İDARİ PROGRAMLAR BÖLÜMÜ (AĞIRLAMA HİZMETLERİ PRG.)

İ.T.Ü. AYAZAĞA YERLEŞKESİ 34469 Maslak/İSTANBUL
Tel:(+90) 212 285 70 09 Belgegeçer:(+90) 0212 285 34 72


İTÜ MESLEK YÜKSEK OKULU Ana Sayfa