İstanbul'un fethi panoramik müze

#1
Sponsorlu Bağlantılar
İstanbul'un fethini anlatan panoromik Müze
İstanbul 1453 panaromik müzesi
Panoramik Müze istanbul


İstanbul’un Fethi’ni üç boyutlu ve 360 dereceyle resmedilmiş tablolarla anlatan Panorama 1453 Tarih Müzesi, İstanbul Büyük Şehir Belediyesi tarafından yaptırılmıştır.

Müze, İstanbul’un Fethi’ni anlatan üç boyutlu resimlerle süslü. Türkiye’deki ilk panoramik, dünyada ise ilk kubbeli panoramik müze olma özelliğini taşıyor.


O dönemdeki gerçek malzemelerin kopyalanarak kullanıldığı dört katlı müzede görsel şölen sunan çalışmalar 2.1 milyon YTL’ ye mal oldu. tasarımı bilgisayar ortamında hazırlanan 360 dereceyle resmedilen ve savaşa ait objelerle zenginleştirilen müzede bulunan ok, yay, silah gibi savaş aletlerinin ölçüleri, Topkapı Sarayı’ndaki orijinallerinden alınarak birebir yapıldı.

Topkapı Şehir Parkı’nda; surların yanında yer alan müzenin üç katı, bölgede yüksek yapı inşa edilmesinin yasak olması sebebiyle yer altında bulunuyor.

2 bin 350 metrekarelik resim ve 650 metrekarelik 3 boyutlu objelerin platformundan oluşan toplam 3 bin metrekarelik görüntü alanına sahip ve aynı anda yaklaşık 100 kişi gezebiliyor.

Müzeye gitmeden önce panoramik olarak görmek isterseniz
Buraya Tıklayın
 

#2
İstanbul Panaromik Müze Resimleri

Panoramik müzenin giriş ücreti yabancı turistlere 10 Euro,vatandaşlar için 5 YTL, öğrenciler için ise 3 YTL.