İstiklal İlköğretim Okulu Bulancak Giresun

SeLeN

Yönetici
Editör
#1
Sponsorlu Bağlantılar
İstiklal İlköğretim Okulu Bulancak GiresunIstiklal İlköğretim Okulu Giresun Bulancak İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur.

Okulun web sitesinden veya aşağıda verilen telefon numarasından; Istiklal İlköğretim Okulu öğretmenleri, idari personel, okulun imkanları, Istiklal İlköğretim Okulu resimleri (fotoğrafları), okuldaki öğretmen sayısı, öğrenci sayısı, Istiklal İlköğretim Okulu öğrencilerinin futbol, basketbol, voleybol v.s. spor dallarındaki başarıları, Istiklal İlköğretim Okulu öğrencileri tarafından yapılan tiyatro, müzik ve resim gibi kültürel faaliyetler ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz.

Bağlı olduğu kurum: Milli Eğitim Bakanlığı
Bulunduğu Yer: GİRESUN / BULANCAK
Adı: ISTİKLAL İLKÖĞRETİM OKULU
Adresi: Sanayii Mah.Çömlekci Mevkii Bulancak/Giresun
Telefon Numarası: 4543152122
Faks Numarası: 4543152122

OKULUMUZUN TARİHÇESİ
Okulumuz 1990 yılında Pazarsuyu Yassıtaş Mahallesi, Çömlekçi Mevkii'inde cami altında eğitim öğretim yapmakta iken, Yassıtaş İlkokulu'nun bulunduğu mevkii, 1992 yılında Bakanlar Kurulu kararı ile Bulancak Belediyesi sınırları içerisine dahil edilmiştir.
Yassıtaş Mahallesi'nin adı Bulancak Belediyesi tarafından Sanayi Mahallesi olarak değiştirilmiştir.
Sanayi Mahallesi Çömlekçi Mevkii'nde cami altında geçici binada eğitim gören öğrencilerin, modern bir binaya kavuşturulması amacıyla, mülkiyeti Cevat KILINÇ ve Naziye KASAP'a kayıtlı iken, 20.03.1991 tarihinde Bulancak Belediyesi'ne tescili yapılan 2000 metrekarelik arazi 08.12.1992 tarihinde okul yapımı için Bulancak özel İdare Müdürlüğü'ne bağışlanmıştır.
Okul yapımı için yerel yönetim ve ilçe yönetiminin girişimleri sonucu İstiklal İlköğretim Okulu'nun yapımı programa alınmıştır.
20 derslikli, iş atölyesi, laboratuvarı, kütüphanesi, ana sınıfı, çok amaçlı salonu bulunan binanın yapımına 1994 yılında başlanmış, 1996-1997 eğitim öğretim yılında okulumuz eğitim öğretime açılmıştır.
2006-2007 eğitim öğretim yılında, okulumuz çok amaçlı salonuna hayırseverlerin katkılarıyla bir de sahne yaptırılmıştır.
1996-1997 eğitim öğretim yılında hizmete açılan okulumuzun müdürlüğü Bahtiyar YOLCU tarafından yürütülmektedir.Detaylı Bilgi için Tıklayınız

giresun.meb.gov.tr

www.webrehberi.biz
 

Son düzenleyen: Moderatör: