Ivan Drago Karekteri - Hayali Karakterler

SeLeN

Yönetici
Editör
#1
Sponsorlu Bağlantılar
Ivan Drago Hayali Karakterler - Ivan Drago Karakter - Hayali Karakter - Ivan Drago Hayali Karakter - Ivan Drago Kimdir - Ivan Drago Hakkındavan Drago (Rusça: Иван Драго) (d. 8 Ocak 1963, Moskova, Rusya), 1985 yılı ABD yapımı Dolph Lundgren'in Rocky IV filminde canlandırdığı Sovyet boksör karakter.

ABD'deki gösteri amaçlı bir maçta Eski Dünya Ağırsiklet Boks Şampiyonu Apollo Creed'i ring'te döve döve öldüren Drago, Kızıl Ordu'da aynı zamanda Yüzbaşıdır. İvan Drago Laboratuvar şartlarında yetiştirilmiş, maçlara da geniş imkânlara sahip bir Jimnastik Salonu'nda günlerini Rocky Balboa ile maç yapmak için hazırlanmıştır. Vitamini, minerali bolca almış, robot formunda insan olarak varlığını kabul ettirmiştir. Az ve öz konuşan İvan başlarda Rocky hiç birşey değil, onun zamanı geçti gibi underground demeçler vermiş, ancak Rocky Balboa'dan sağlı sollu aparkat ve kroşeleri yemeye başlayınca O insan değil, demir parçası yorumunda bulunmuştur.

Hakkında bilgiler

* Lakabları: Sibirya Boğası, Yukarıdan gelen ölüm ve Sibirya Ekspresi.
* Boy:1.95m
* Kilo:118 kg
* Saç rengi:Sarı
* Göz rengi:Mavi
* Dünya Amatör Boks Şampiyonu
* Olimpik altın madalya sahibidir.
* Sovyetler Birliği kahramanı ödülüne sahiptir.
* Kariyerinde amatör olarak 100 maça çıkmış ve tümünü kazanmıştır.
* Profesyonel olarak 2 kez maça çıkmış, birini kazanmış (Apollo Creed'e karşı) ve birinide kaybetmiştir. (Rocky Balboa'ya karşı)